Президент Білорусі Олександр Лукашенко буде боротися за владу до останнього, використовуючи при цьому будь-які методи і засоби. Таку думку висловив лікар-психіатр, білоруський громадський діяч Дмитро Щигельський.

Діагноз “мозаїчна психопатія” робить президента Білорусі Олександра Лукашенка підозрілим, нікому не довіряє, позбавленим емпатії людиною. Це в якомусь сенсі є перевагою в боротьбі за владу, але не довго залишилося сказав лікар-психіатр, білоруський громадський діяч Дмитро Щигельський в інтерв’ю телеканалу “Дождь”.

“Даний діагноз був встановлений Лукашенко в середині 70-х років минулого століття, в новій класифікації він називається “параноидное розлад особистості, розлад особистості параноидного типу”, – уточнив лікар.

За словами Щигельського, це діагноз, при якому все життя людини визначається тотальними, гранично загостреними рисами особистості і характеру. Зокрема, він позбавлений емпатії, йому складно встановлювати тривалі відносини з людьми, він має схильність пояснювати все теорією змови, перебільшувати роль своєї особистості і інтерпретувати будь-які факти як спрямовані проти нього.

На думку фахівця, діагноз “мозаїчна психопатія” для Лукашенка є конкурентним фактором в політичній боротьбі, оскільки, як тотально підозрілий, нікому не довіряє людина, він заздалегідь відчуває і усуває будь-якого потенційного противника, не відчуваючи при цьому моральних чи моральних обмежень.

Для країни і всього народу наявність подібного діагнозу у лідера є драматичним фактором, оскільки той неадекватно сприймає ситуацію і готовий на будь-який безмежне застосування сили, будь-яких засобів і методів для утримання влади, що і підтверджує нинішня ситуація з жорстоким придушенням протестів у Білорусі, сказав Щигельський.

Коли Лукашенко каже, що його потрібно вбити, щоб забрати владу, він не бреше, впевнений лікар.

Він буде боротися за владу “до останнього білоруса, до останнього патрона і використовувати для цього будь-які способи, будь-які методи і засоби”, сказав лікар-психіатр.

Матеріал Щигельського під назвою “Висновок лікаря. Історія хвороби Олександра Григоровича Лукашенка “з’явився в газеті” Наша Свабода “в 2001 році, пише видання БДГ. Після його публікації проти лікаря-психіатра порушили кримінальну справу, він був змушений покинути Білорусь і переїхати в США.