Віцепрем’єр-міністр України з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на засіданні комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки пообіцяв, що, якщо реєстр не почне працювати за місяць, він візьме на себе політичну відповідальність “з усіма випливаючими наслідками”, повідомила у своєму Facebook народна депутатка від “Слуги народу”, голова підкомітету з держбезпеки і оборони Ірина Верещук.

“Сьогодні на комітеті нарешті заслухали Олега Уруського (Мінстратегпром) щодо стану виконання державного оборонного замовлення. Ну що сказати? Багато проблем. Багато хорошого тоне в болотах кабінетів, печаток, підписів, погоджень і перепогоджень. Наприклад, електронний реєстр виконавців держконтрактів. Досі немає. А цей реєстр дуже важливий для нормального функціонування системи оборонних закупівель. Але віцепрем’єр Уруський пообіцяв нам або ввести в дію реєстр через місяць, або взяти на себе політичну відповідальність зі всіма випливаючими наслідками”, – написала Ірина Верещук.

Відмітимо, 11 березня 2021 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення “Про основні показники державного оборонного замовлення на 2021 рік і 2022-й, 2023 роки”. Документ опубліковано на сайті парламенту. 30 березня президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію це рішення. Згідно з документом, уряд мав забезпечити доопрацювання основних показників державного оборонного замовлення з урахуванням обговорення і затвердити їх у двотижневий строк, повідомляв сайт Офісу президента.

На позачерговому засіданні 2 квітня уряд схвалив основні показники державного оборонного замовлення на зазначені роки. Цьогоріч держоборонзамовлення виконуватимуть уже відповідно до нового закону “Про оборонні закупівлі”, писала пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.