Під час сутичок між протестувальниками та поліцейськими у Багдаді загинули люди. Щонайменше одна з цих жертв – правоохоронець. Також є поранені з обох сторін. Мирна демонстрація в центрі іракської столиці з вимогою реформувати виборче законодавство переросла в зіткнення між демонстрантами та правоохоронцями. Унаслідок сутичок у суботу, 11 лютого, загинули щонайменше п'ятеро людей. Водночас агентство AFP повідомило про сімох загиблих. За різними даними, серед жертв – від одного до двох поліцейських, решта – протестувальники, передає Корупція.Інфо

Популярне: Страшна біда наближається на Україну, будьте обережними

У багдадській поліції також розповіли про десятки поранених. Постраждалі є як серед протестувальників, так і серед правоохоронців. Інформагенції АР та Reuters повідомили про сімох поранених поліцейських.

Раніше в центрі іракської столиці зібралися тисячі прихильників шиїтського проповідника Муктади ас-Садра. Вони вимагали реформування виборчого законодавства у зв'язку з місцевими виборами, які відбудуться в Іраку в вересні 2017 року, зокрема перегляду складу та незалежності виборчої комісії.

Спершу демонстрація відбувалася мирно. Однак пізніше, за даними поліції, деякі демонстранти намагалися прорвати поліцейський кордон до так званої "зеленої зони", де розташовані численні будівлі органів влади, посольств та міжнародних організацій. Поліція застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі. ЗМІ повідомляють, що до наближення до "зеленої зони" людей закликав Муктада ас-Садр. Проповідник – відомий критик чинного глави іракського уряду Хайдера аль-Абаді.

Голова виборчої комісії Іраку Сербат Мустафа заявив у коментарі місцевому телебаченню, що не піде на поступки демонстрантам та не подаватиме в відставку. Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив, що всі іракці мають право на мирний протест, але повинні дотримуватися закону та поважати державну і приватну власність.