У Всесвітній день гуманітарної допомоги держсекретар США привітав працівників цього напряму, перед цим прокоментувавши оголошення Білого дому про новий пакет підтримки України

У п’ятницю держсекретар США Ентоні Блінкен зробив одразу дві заяви. В одному з них йшлося про оголошене адміністрацією Байдена виділення нової військової допомоги Україні.

«У міру того, як ми наближаємося до шестимісячної позначки неспровокованої, жорстокої, повномасштабної війни Росії проти України, [збройні] сили президента Путіна продовжують наступ, завдаючи тяжких збитків громадянському населенню [України] та спричиняючи масові руйнування цивільної інфраструктури [цієї країни]. Президент Байден ясно дав зрозуміти, що ми продовжуватимемо підтримувати народ України у захисті своєї країни від агресії Росії стільки, скільки потрібно», – заявив глава Держдепартаменту США у своїй першій заяві. Нагадаємо, міністерство оборони США виділить Україні додаткові озброєння, боєприпаси та обладнання на загальну суму 775 млн доларів.

З моменту початку роботи нинішньої адміністрації Білого дому це вже дев’ятнадцятий пакет військової допомоги США Україні, включаючи який, загальна підтримка США в галузі безпеки України складе близько 10,6 млрд доларів. Держсекретар зазначив, що «Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами з більш ніж 50 країн надають життєво важливу допомогу у… підтримці захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності».

«Мужність і твердість збройних сил і народу України є надзвичайними, і Сполучені Штати продовжуватимуть надавати Україні додаткові системи та можливості. Ці можливості ретельно “відкалібровані”, щоб максимально змінити ситуацію на полі бою та зміцнити позиції України за столом переговорів», – додав у своєму зверненні голова зовнішньополітичного відомства США.

Ця і наступна заява Ентоні Блінкена прозвучала у Всесвітній день гуманітарної допомоги, в який Америка зазвичай вшановує співробітників гуманітарних організацій, які пожертвували свої сили, здоров’я, а іноді й життя, щоб «захистити та допомогти найбільш беззахисним групам населення в усьому світі».

«Наслідки гуманітарних криз посилилися пандемією COVID-19, кліматичними кризами, громадянськими заворушеннями та війною. Гуманітарні працівники забезпечували… доступ до медичного обслуговування і справлялися з наслідками голоду, гендерного насильства та проблемами психічного здоров’я. ніж будь-коли. Ми віддаємо належне хоробрості та співчуванню тих, хто ставить благо інших вище власного», – зазначив держсекретар у другій за сьогодні заяві, наголосивши на ключовій ролі США у цій роботі.

«Лише минулого року, завдяки щедрості американського народу, ми виділили майже 13 мільярдів доларів на послуги із захисту [постраждалих людей], продукти харчування, житло, охорону здоров’я, освіту, безпечну питну воду та санітарне приладдя для людей, які потребують», – розповів Блінкен.

«Сполучені Штати віддані врегулюванню гуманітарних криз за допомогою скоординованих міжнародних дій у відповідь. Ми закликаємо інші країни зробити свій внесок у [справу] задоволення глобальних гуманітарних потреб. Ми закликаємо до негайного, безпечного та безперешкодного доступу гуманітарних організацій до вразливих груп населення, у тому числі через лінії конфліктів, щоб вони могли безперешкодно надавати допомогу та послуги», – заявив Ентоні Блінкен у своєму зверненні з нагоди святкування Всесвітнього дня гуманітарної допомоги.