1 червня видання The New York Times опублікувало статтю, яку написав Джо Байден про стратегію Сполучених Штатів щодо подолання російської агресії проти України.

Що США будуть і що не робитимуть в Україні. Пояснення президента Байдена:

Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну і процвітаючу Україну, здатну стримувати та захищатися від подальшої агресії.

Як і казав президент України Володимир Зеленський, зрештою, ця війна “остаточно завершиться лише дипломатичним шляхом”. Ми швидко почали постачати Україні значну кількість озброєння та боєприпасів, щоб вона могла битися, а військові успіхи забезпечували для неї сильнішу позицію за столом переговорів.

Тому я ухвалив рішення, що ми надамо українцям досконаліші ракетні системи та боєприпаси, які дозволять точніше вражати важливу мету на полі бою в Україні.

Ми продовжимо співпрацювати з нашими союзниками і партнерами щодо введення санкцій проти РФ – найжорсткіших із коли-небудь введених проти великої економіки.

Ми продовжимо надавати Україні сучасне озброєння, у тому числі протитанкові Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.

Ми також, за згодою Конгресу, надішлемо в Україну мільярди доларів фінансової допомоги.

Ми не заохочуємо Україну завдавати ударів по об’єктах за її межами і не надаватимемо їй коштів для таких ударів. Ми не хочемо затягувати війну лише для того, щоб завдати болю Росії.

Водночас, моїм принципом залишається “нічого про Україну без України”, як і було весь час протягом цієї кризи.

Я не тиснутиму на український уряд — ні потай, ні публічно — щоб він пішов на будь-які територіальні поступки. Це було б неправильно і суперечило б усталеним принципам.

Але підтримати Україну у її важку годину – це не просто правильно. Для США це життєво важливий національний інтерес – забезпечити мирну та стабільну Європу та дати чітко зрозуміти, що сила не робить тебе правим.