Перемога Леоніда Кравчука на українських президентських виборах 1991 року була сфальсифікована. Для цього використовувалися найрізноманітніші методи – від погроз і залякувань до вкидання голосів.

Таку думку у ефірі ObozTV висловив народний депутат України III-VI скликань Тарас Чорновіл. За його словами, для цього державній машині не треба було навіть вказівок від Кравчука, вони діяли виходячи з питань самозахисту.

"На той момент культивувалися старі легенди: Галичина, там самі бандерівці з обрізами ходять, там вбивають за російську мову, якщо ви дасте владу Чорноволу, він тут всіх вас закатує – це реально говорили, це була реальна пропаганда", – розповів Чорновіл.

Він також навів приклад Черкаської області, де жителям сіл погрожували різними злиднями.

"Тоді заявили: щодо незалежності сказали голосувати "за", будемо голосувати. Але не дай Бог якась п*дла проголосує за Чорновола! Всьому селу ні трудоднів, ні прийому молока, ні брикетів на опалення – нічого не буде", – уточнив екс-депутат.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

За його словами, тоді комісії з контролю виборчого процесу створювалися місцевими райвиконкомами, які на той час фактично були філіями райкомів компартії.

"Фальсифікація виборів була повна. Жодної процедури контролю за виборами, перерахунків і т. д. – цього не було", – підсумував екс-депутат.

Як раніше повідомлялося, Леонід Кравчук знав про підготовку замаху на життя екс-президента України Віктора Януковича