Нацбанк домовився з головами банків про зниження курсу гривні, і озвучив заходи, які дозволять цього досягти. 
 
«Щойно закінчилася нарада в НБУ, де нам розповіли про нові заходи по стабілізації ситуації на валютному міжбанку. Їх буде декілька. Зокрема, центробанк повідомив, що перегляне вимоги до відкритої валютної позиції банків та формуванню фінустановами портфелів індексних цінних паперів. Постанова на цей рахунок з'явиться сьогодні-завтра, і тоді можна буде говорити про нюанси. Головний висновок: нові вимоги дозволять вивільнити додатковий обсяг долара, який з'явиться на міжбанку », – зазначив у розмові голова правління VAB Банку Денис Мальцев. 
 
Він також повідомив, що на нараді була досягнута домовленість між банками і НБУ про зниження безготівкового курсу. «До рівня 12,5-13,0 грн. відносно долара до кінця цього тижня. Відкат повинен початися ще сьогодні, хоча активна фаза торгів вже закінчується. Але, думаю, копійок 10-20 долар може і встигне втратити, а може і до 14,0 відкотимося », – підкреслив Мальцев. 
 
Нагадаємо, сьогодні міжбанк стартував з 14,1-14,40 грн., і до 14 години котирування досягли вже 14,8 грн. Однак угод з купівлі вчиняється зовсім небагато – банки вичікують. Реальні придбання валюти проходять по 14,6-14,65 грн.
 
Джерело: Вісті. Бізнес