гривня стабільність

Банкір сказав, коли ситуація з готівковою гривнею повернеться в норму
Тимчасовий дефіцит гривні в банках пояснюється масовою здачею населенням валюти і періодом виплат зарплат. Разом з тим, найближчим часом ситуація поліпшиться.

Про це у коментарі Укрінформу сказав начальник казначейства "ВТБ Банк Україна" Станіслав Верхградський.

"За нашими прогнозами, ситуація з готівковою гривнею повернеться в норму протягом тижня. На даний момент справді спостерігається деякий короткостроковий дефіцит готівкової гривні в банківській системі. Це викликано, насамперед, двома основними чинниками: необхідністю підвищеного завантаження банкоматів у період виплати заробітних плат і масовим продажем готівкової валюти населенням в каси банків", – пояснив банкір.

Якщо перший чинник є передбачуваним, і банки були до цього готові, говорить експерт, то другий чинник викликаний різким зростанням курсу національної валюти.

Між тим, у четвер у київському відділенні "Сбербанк России" по вул. Володимирська, 46 можна було обміняти до $1000. Більші суми потрібно замовляти.

В "Укрсиббанку" по вул. Володимирська, 47 поміняти могли $500. Великі суми готівкової гривні видають за умови її замовлення за три дні.

У двох небанківських обмінниках на вул. Богдана Хмельницького, заздалегідь домовившись можна поміняти практично будь-яку суму грошей. У касі можна було здати близько $2000.

Нагадаємо, курс гривні почав зміцнюватися після того, Нацбанк активно почав використовувати інструменти стерилізацій для зменшення кількості надлишкової ліквідності. Так, НБУ 4 березня підвищив облікову ставку з 19,5% до 30% річних з відповідним коригуванням процентних ставок з активних і пасивних операцій Нацбанку по регулюванню ліквідності, внаслідок чого кредити регулювальника почали коштувати банкам дорожче. Водночас, підвищення облікової ставки не позначилося на вартості стабілізаційних кредитів.

За матерілами: Україна без корупції

Джерело: Корупція.інфо