Кримські татари, які після повернення із депортації оселився у степовій зоні Криму, зараз найбільше страждають від проблем із нестачею води. Однак вони готові з цим миритися, оскільки розуміють що збільшення кількості прісної води стане причиною зростання чисельності росіян. Як наслідок, це призведе до втрати кримськотатарським народом власної ідентичності.

Таку думку озвучив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв’ю виданню “Апостроф”.

“Нестача води для господарської діяльності відчувається усіма мешканцями Криму, немає різниці чи це кримський татарин, чи етнічний українець. Особливо це вплинуло на людей в аграрному секторі. Але водночас я можу говорити про переважну більшість кримських татар – вони терплять. Терплять, бо розуміють, що вода є ресурсом, який допомагає окупантам витісняти кримських татар”, – пояснив Чубаров.

Він також наголосив, що за час окупації на півострові уже оселилося більше 500 тисяч громадян Росії.

“Значну частину цих людей, а особливо держслужбовців, військових і співробітників каральних структур, розселяють в багатоповерхових будинках. А для них потрібно багато води. Тож наявність достатньої кількості води кримськими татарами сприймається як додатковий важіль для заселення Криму росіянами. А це означає руйнування ідентичності”, – додав Чубаров.

Чубаров зауважив, що в таких умовах кримські татари в окупованому Криму постали перед доволі важким вибором.

“Кримські татари вимушені обирати – чи важко жити без води, чи бути з водою, але завтра-післязавтра бути розчавленими цими додатковими мільйонами росіян”, – резюмував Чубаров.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.