Глава ТКГ Леонід Кравчук визнав, що за час свого президентства залишив недопрацбованими чимало питань.

Таку заяву він зробив в ефірі “Громадського Радіо”.

Кравчук повідомив, що навколо Росії формується нова глобальна ситуація. Не останн роль у цьому відіграла Україна. Він запевняє, що на фоні прагнення нашої держави врегулювати конфлікт на східних теренах та мирним шляхом повернути собі загарбані території, Росія представила себе, як така, якій жодні стосунки з Україною не потрібні. Підлила масла у вагонь і заява Лаврова про готовність розірвати стосунки з Євросоюзом. Такі дії можуть призвести до загострення не лише на Сході, але і у Європі та світі загалом.

На запитання, які завдання ТКГ не виконані на 100%, Кравчук заявив:

«Я 63 роки при владі… Я багато чого не доробив, я не міг тоді оцінити, маючи у ті часи доступ до Ленінської бібліотеки, маючи доступ до архівів, я не міг, не вистачило в мене можливо досвіду, можливо позиції, по-справжньому оцінити Росію, яка воює 150 років, і яка крім тиску на інші країни, якщо вони забажають мати свою національну політику, крім тиску не робити цього, вони не знають іншого шляху. Перемовини для них — випадковість», — зазначив Леонід Кравчук.

Також політик додав, що за часів його роботи главою ВР чи празиденства, «він не міг поставити питання так, як він ставить його сьогодні»: «Дивитись на Росію не як перспективного партнера чи друга, а дивитись на Росію, як на країну, яка ніколи не погодиться із тим, щоб Україна була самостійною і незалежною».

«На жаль, я не зміг об’єднати політичні сили України, і жоден президент не зміг цього досягти, тому що Україна дуже строката, Південь, Захід, Схід… Коли у ВР сидить фракція, яка їздить до Москви консультуватись, як будувати своє життя, вибачте на слові… нам треба бути принциповими, а оцінки жорсткими і системними», — додав Кравчук.