Кожна зі сторін, залучених до конфлікту на Донбасі, прагнуть домогтися ситуації за якої перемовини вдасться вивести з глухого кута. Однак, існує масштабна проблема керованості положення. Зеленському вдалося зробити значний крок уперед, але нема поки програми, що забезпечить конфронтацію. В Росії існує думка, що в Києві немає з ким домовлятися, а тому просто спостерігають за подальшим розвитком ситуації.

Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів повідомив колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов.

Він наголошує, що глава ТКГ Леонід Кравчук своєю заявою про блокаду перемовин зі сторони Москви є свідченням її вичікувальної позиції. Сторони хочуть знайти вихід із ситуації, однак до конкретних домовленостей прийти не вдається.

“Мені здається, що усі сторони хочуть вивести ситуацію з глухого кута, в якому вона опинилася. Значною мірою ситуація в глухому куті, тому що жодна зі сторін не в силах що-небудь зробити конкретне, є проблема з керованістю ситуації”, – вважає Пономарьов.

Політик припускає, що Зеленському вдалося зменшити градус агресії та дещо стабілізувати ситуацію на Донбасі.

“З боку України Зеленський домігся дуже важливих речей за попередній рік, домігся суттєвого звуження рівня напруженості і кількості жертв. Тим не менш, він не зміг реалізувати головного – якусь програму, яка вела б на вихід з цієї ситуації”, – сказав Пономарьов.

Як вважає політик, Росія фактично зайняла вичікувальну позицію. Путін вважає, що домовлятися у Києві немає з ким, і немає жодних гарантій, згідно з якими подібні домовленості виконуватимуться. Тому виникають заяви про підключення США до перемовин або радикальних методах щодо Донбасу.

“З боку Москви погляд на це такий, що у Києві домовлятися особливо ні з ким, тому що немає гарантій, що ці домовленості будуть виконуватися. Тому Путін займає таку позицію: давайте почекаємо і подивимося, як воно все само собою відбудеться. Саме тому наразі з’являються такі заяви щодо США, “радикальних методів”. Тому що вже усі розуміють, що треба щось робити”, – підкреслив Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков звинуватив Київ у порушенні режиму припинення вогню на Донбасі. У Кремлі вважають, що саме Україна провокує посилення конфлікту, і пригрозили українській стороні застосуванням заходів у відповідь у разі перетину “червоних ліній”.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак сказав, що Росія і підконтрольні Москві представники російських гібридних військ фактично заблокували перемовний процес на Донбасі у рамках ТКГ. Україна дотримується перемир’я, однак у разі провокацій готова буде дати відсіч.

Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що якщо Росія продовжить блокаду перемовного процесу, Україна буде змушена піти на радикальні заходи щодо врегулювання конфлікту в рамках діючих угод.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.