Сполучені Штати і Євросоюз є зараз єдиними союзниками України, і спроби ОПЗЖ влаштовувати провокації біля американського посольства, щоб зірвати співпрацю з адміністрацією Байдена, все одно приречені на провал.

Про це заявив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Ніякого зовнішньго управління в країні немає, інакше такого і бардаку не було б. Але і внутрішнього управління немає, тому, власне, такий і бардак”, – сказав Клімкін.

Він нагадав, що США підтримали Україну зброєю, тренуваннями, гуманітарною допомогою. І припустив, що мета проплаченої акції ОПЗЖ біля американського посольства – зірвати взаємовигідне співробітництво України з адміністрацією новообраного президента США Джо Байдена.

“Як на мене, ця постановка – це про те, щоб прибити можливу спільну історію успіху з новою адміністрацією Байдена. Шанс на це у нас реально є, емоція у Байдена щодо України – є, бажання побудувати системну, а не понятійну політику, як у Трампа зараз – теж є”, – підкреслив колишній дипломат.

Клімкін вважає, що такі спроби не матимуть успіху.

“Можна ходити двічі під американське посольство. Соросу це абсолютно по барабану, американця – абсолютно по барабану, і, власне, всім по барабану”, – пояснив він.

“Союзником є для нас тільки Сполучені Штати і Євросоюз, тобто, цивілізований світ, як ми його розуміємо. От це насправді дуже-дуже серйозна історія. І якщо хтось її не розуміє, і якщо хтось не розуміє, що її зараз намагаються вбити – оце найгірше, що може бути саме зараз, в ці дні”, – підсумував Клімкін.