У Мінську на акції протесту 13 вересня ОМОН почав жорсткі затримання мітингувальників біля резиденції Дрозди білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Вони також застосували проти людей світло-шумові гранати і водомети. Також є інформація протестуючі почали будувати барикади. Передає Єврорадіо.

Як повідомляє Tut.by, в Мінську протестувальники і силовики зупинилися на відстані 20 метрів один від одного біля «Арена-Сіті». Від силовиків вийшли на переговори двоє людей, які попросили людей розійтися. Учасники протесту відмовилися. Раніше силовики розігнали одну з колон, зробивши при цьому попереджувальний постріл в повітря.

У Білорусі в місті Брест проходять масштабні акції протесту супротивників президента Олександра Лукашенка. На вулиці міста з’явився водомет.

Як повідомляє Nexta, його застосували проти учасників протесту на перехресті проспекту Машерова і бульвару Космонавтів.

Як пише Радіо Свобода, на вулиці Тімірязєва намагаються побудувати барикади з підручних засобів.

Інтерфакс-Захід повідомляє, що учасники опозиційного маршу приносять на вулицю Тімірязєва водоналивні блоки та інші підручні матеріали і споруджують барикади на проїжджій частині.

Руху транспорту по вулиці немає, проїжджа частина заповнена протестувальниками.

Також, кореспондент РБК повідомляє, що тисячі людей попрямували до стели «Мінськ – місто-герой» і що знаходиться поруч Палацу незалежності. Потім частина учасників протесту вирушила до мікрорайону Дрозди, де живуть члени уряду і знаходиться резиденція президента.

Люди вигукували «Поверніть нашу Машу!» (Мова про члена Координаційної ради опозиції Марії Колесникової. – РБК), «Руки геть від Білорусі!», «Лукашенко в автозак!», «Живе Білорусь!» За даними прес-секретаря МВС Білорусії Ольги Чемоданових, міліція затримала 250 осіб. У неділю на вулиці, за оцінкою МВС, вийшли не більше 3 тис. Осіб. Очевидці повідомляють про 150 тис. Учасників протестної акції.

Крім того, в Бресті помітили велику кількість силовиків без розпізнавальних знаків і зі зброєю в руках. У місті вже почалися жорсткі затримання, ОМОН виловлює людей у дворах.

У Новополоцьку відбулася сутичка між городянами і невідомими людьми в балаклавах, які під’їхали на двох мікроавтобусах і спробували затримати кількох людей. Але учасники акції протесту відтіснили силовиків і змусили виїхати.

Численні акції проходять також в Могильові, Вітебську, Бобруйську, Гомелі, Бресті, Гродно, Городні, Жодіно.

Зокрема, у місті Жодіно майор вдарив жінку в обличчя.

Інцидент у Жодіно вдалося зафіксувати на камеру. Його опублікували у телеграмі “Страна для жизни”.

На відео помітно, як силовик лівою рукою б’є в обличчя жінку. Від удару вона впала на землю. Силовик не зупинився – він навис на жінкою, намагаючись душити її. Люди пробували відтягти його.

Інші активісти, яких було чимало навколо, почали скандувати: “Сором”, “Трибунал”, “Камера все фіксує”.
Згодом правоохоронець заштовхав жінку в автомобіль без розпізнавальних знаків.