На Миколаївщині військові “прорідили” окупантів і їхні склади так, що ті не мають як активно атакувати.

Мінометники кажуть, завдяки їхній роботі у ворога вже дефіцит і живої сили, і він буде збільшуватися аж до перемоги, повідомляє ТСН.

Українські війська цілодобово шквальним вогнем тримають у напруженості ворога на Південному напрямку. Далекобійна артилерія щодня вичищає тили противника: склади з боєкомплектом, пункти управління, понтонні переправи. Цим самим неабияк допомагає своїм колегам в окопах, які нищать росіян на значно меншій відстані.

Військовий “Ава” назвав свій фінський міномет 120 калібру іменем дружини – Оксана. “Щоб дружина не казала, що зраджую їй”, – сміється боєць.

Про свою зброю командир міномету на позивний “Ава” розповідає з любов’ю. Серед головних характеристик – точний, швидкий, надійний. “Цей механізм приблизно раз на місяць, чисто пилюку прибрали, і змастили, то цей механізм ми ще за 4 місяці ні разу не чистили, який він є”, – хизується він.

“Оксанка” дуже не любить окупантів і вже має на своєму рахунку і вражені КАМАЗи з боєприпасами, вражені позиції, де розташовувався противник і в кількості за десятки, твердять бійці. Ворог після влучань мститься.

“Відчуття не дуже, коли пряме влучання в бліндаж. Пів стіни обвалилось, нам довелося укріплювати”, – показують військові.

Наскільки вони розлючують росіян, можна судити по тих надважких калібрах, які тут застосовує ворог. “Навіть “Піон” привітав. Ми цим пишаємось, якщо по нас таких стріляють, значить ми робимо свою роботу правильно”, – твердять бійці.

Бували періоди, коли вогневий вал не дозволяв навіть 10 метрів пробігти протягом кількох годин, але нині ситуація відчутно змінилась, кажуть мінометники. Українська далекобійна артилерія змусила окупантів, які так звикли до профіциту снарядів, відчути їхній дефіцит.