Столичні лікарі відмовляються від коментарів.В одній з клінік Києва дітям кололи вакцину, яку через кілька днів заборонили.
Зараз медики всіляко уникають коментарів і заявляють, що такого засобу у них не було.
У приватній клініці Києва дітям вводили вакцину, яку, через деякий час, заборонили рішенням держслужби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Бельгійської вакциною «Інфанрікс» прищепили десятки дітей. Мама одного з них – Авраама зі Львова – прокоментувала те, що сталося.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
За словами жінки, вона віддала за вакцину та консультацію лікаря близько 2000 гривень.
«11 вересня, ми зробили вакцину, 25 ж вересня вийшло розпорядження, в якому повідомлялося, що ту вакцину нелегально ввезли в Україну. Я дзвонила до власниці клініки, але вона відмовляється говорити і просто кидає трубку», – розповіла Аліса, мама Авраама.
Через кілька тижнів після вакцинації на сайті держслужби України з лікарських засобів з’явилося розпорядження про заборону вакцини:
«Забороняю реалізацію, зберігання і використання лікувального засобу Інфанрікс (комбінованої вакцини проти дифтерії, правця, кору та поліомієліту) виробництва Бельгії (вказано фірму і серійні номери заборонених вакцин)».
У столичній клініці Алісі видали сертифікат, який нібито підтверджує якість і легальність цієї вакцини. Коли вона звернулася за роз’ясненнями, отримала відсіч. Зараз там стверджують, що такої вакцини немає і ніколи не було. З подібними скаргами звернулися і інші батьки, проте співробітники клініки відмовилися коментувати подію.
Не відповідають в клініці і на інформаційні запити журналістів.
Батьки звернулися за допомогою до Міністерства охорони здоров’я. Там пообіцяли перевірити медичний заклад.
Тим часом батьки щеплених дітей просять правоохоронців і прокуратуру зайнятися розслідуванням цієї справи.
Раніше ми повідомляли про те, що популярну вакцину заборонили через смерть пацієнта.
Згідно з повідомленням прес-служби, тимчасова заборона на “Еувакс” (серія UFA 16023, вакцина для профілактики гепатиту В, рекомбінантна рідка, суспензія для ін’єкцій, 10 мкг/дозу по 0,5 мл (1 доза) у флаконах № 10 у пачці) введений через повідомлення про летальный випадок після застосування даного препарату.
У зв’язку з цим Держлікслужба зобов’язала всі суб’єкти госпдіятельності перевірити наявність забороненої серії вакцини і в разі виявлення помістити всі зразки під карантин.