Подані позови проти Кабміну і НКРЭКУ.

"Батьківщина" оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва підвищення тарифів на газ, опалення та воду. Про це повідомила прес-служба партії, передає Корупція Інфо.

"Ми подали адміністративний позов безпосередньо на Гройсмана і його уряд, який зробив безпрецедентно неправовий крок і своєю постановою майже вдвічі підняв ціну на український газ для населення, особливо для пільгових категорій", – заявила лідер партії Юлія Тимошенко.

За її словами, у позові обґрунтовується незаконність дій уряду Гройсмана: "Ні Конституцією, ні законами не передбачено, щоб КМУ встановлював ціни на газ".

Другий позов поданий проти Нацкомісії з регулювання сфери електроенергетики та комунальних послуг.

"НКРЕ не мала права встановлювати тарифи на централізоване опалення і водопостачання – це компетенція місцевих органів влади! І те, що вони залізли в чужу компетенції – це перевищення їх посадових повноважень, і за це треба відповідати!" – обурилася Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" заявила, що Конституція України вимагає, щоб тарифи повинні бути посильними для громадян.

"Розуміючи якість українських судів, розуміючи залежність так іноді і корумпованість некомпетентних суддів, я хочу, щоб наша команда зробила цей крок і показала всьому суспільству: чи буде цей суд правосудним, повернуть людям нормальну, обґрунтовану ціну на український газ? Або цей суд буде знову обслуговувати клани, корупцію і примхи Яценюка-Гройсмана?!" – зазначила Тимошенко.