“Батьківщина” також може не підтримати зміни до Конституції

Народні депутати з фракції партії “Батьківщина” ймовірно проголосують проти змін до Конституції, у тому вигляді в якому їх винесуть на голосування під час сьогоднішньої сесії Верховної Ради.

 Про це УНН повідомив співрозмовник наближений до керівництва партії, передає Корупція.Інфо

“Точаться дискусії. Представники партії на місцях невдоволенні запропонованими змінами і вони, вже тривалий час, переконують Юлію Володимирівну (Тимошенко — ред.) не підтримувати змін до Конституції”, — сказав співрозмовник.

Водночас він не виключив того, що партія запропонує ряд своїх правок.
Нагадаємо, у випадку, якщо “Батьківщина” відмовиться голосувати за децентралізацію, то вона стане вже третьою з п’яти політичних сил, що входять до коаліції і не підтримують президентських змін до Конституції. Раніше представники фракцій “Самопоміч” та Радикальної партії заявили, що не голосуватимуть за конституційні зміни на позачерговій сесії парламенту.

Верховна Рада 16 липня прийняла постанову про направлення до Конституційного судупрезидентського законопроекту. Подання надійшло в КС 17 липня.

31 липня суд визнав законопроект таким, що відповідає вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.

Тепер Верховна Рада України має поставити на розгляд питання підтримки змін до Конституції України в частині децентралізації ще на поточній сесії (для цього необхідно 226 голосів “за” (голоси БПП та Народного Фронту разом складають 224, але ймовірна підтримка позафракційних депутатів чи окремих членів інших фракцій).

Зміни до Конституції України у частині децентралізації влади можуть бути ухвалені на наступній сесії, для цього необхідно 300 голосів на підтримку. До парламентської коаліції входять 5 фракцій: Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Батьківщина, фракція Радикальної партії Олега Ляшка та Самопоміч.