q

"Батьківщина" вимагає від президента України Петра Порошенка і спікера ВР Володимира Гройсмана скликати позачергову сесію Верховної Ради.

Про це на прес-конференції  заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, передає Корупція Інфо

"Ми зараз відверто і публічно звертаємося до президента України і голови ВР з єдиною вимогою. Відповідно до статті 83 Конституції, сказано, що позачергова сесія ВР із зазначеним порядком денним скликається одноосібно головою ВР або на вимогу президента. Крім того, ще є можливість зібрати третину підписів нардепів. Але третина підписів нардепів – це те ж саме, фракції президента і прем'єр-міністра. Тому ми звертаємося зараз, відповідно до статті 83 Конституції, з вимогою негайно скликати позачергове засідання ВР з єдиним пунктом порядку денного – це відставка уряду Яценюка. Для цього є всі підстави й інструменти. Ми можемо, згідно з Конституцією, навіть якщо свідомо було провалено голосування за недовіру уряду, голосувати за звільнення з посади прем'єр-міністра України, що також тягне за собою відставку уряду", – заявила Тимошенко.

Також у "Батьківщині" вважають, що позачергове засідання ВР треба скликати для того, щоб "отримати можливість сісти разом з демократичними силами і докорінно переглянути глибоко помилкову для України стратегію економічної і соціальної політики, що проводиться прем'єр-міністром та його урядом".

"Стратегія настільки хибна, що вона нагадує, по суті, здачу України у жертву хаосу, а це значить – в жертву окупантові. Саме тому перегляд стратегії, перегляд всіх положень коаліційної угоди і затвердження покрокової дорожньої карти виведення України з кризи – це сьогодні нагальне завдання, яке повинна зробити ВР, але ініціативу щодо скликання позачергового засідання повинен взяти на себе президент України", – зазначає Тимошенко.

Раніше повідомлялося, що "Батьківщина" пропонує до кінця тижня проголосувати за відставку прем'єр-міністра. Як заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, повторно на цій сесії виносити питання недовіри Кабміну не можна, а прем'єру – можна. Як відомо, відставка прем'єра тягне за собою відставку всього уряду.

Єдиним пунктом порядку денного буде відставка прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.