У прокуратурі Київської області довели те, що Іван Шуфрич, батько народного депутата України Нестора Шуфрича, незаконно став власником ділянки в Київській області біля річки Дніпро.

Згідно з повідомленням, Обухівський районний суд Київської області задовольнив клопотання про незаконну передачу Івану Шуфричу земельної ділянки вартістю 68 млн грн.

Відповідач не з'являвся на засідання суду, тому судове рішення прийняли без його присутності.Незважаючи на те, що Іван Шуфрич скористався правом вимоги переглянути рішення, суд залишив його в силі. Позов прокурора задовольнили, а докази заявника про неявку в суд визнали необгрунтованими.

Нагадаємо, що в 2009 році Обухівська районна держадміністрація передала трьом громадянам право власності на землі водного фонду для ведення особистого господарства. Після цього ділянки придбав родич нардепа через ряд цивільно-правових угод.

Зокрема, спірні земельні ділянки розташовані на 11-12 км так званої Великої дамби, в смузі між дамбою і руслом річки Дніпро. Чинне законодавство України забороняє приватизацію землі водного фонду.