Підозрюваним у зґвалтуванні і розбещенні одинадцяти дівчаток у Львові виявився “християнський проповідник” і глава благодійної організації. Він організував табір, де на протязі багатьох років і задовольняв свої злочинні бажання, а батьки повністю довіряли “святій людині”.

15 років пекла для дітей

Про жахливу ​​ситуацію стало відомо в кінці вересня, коли прес-служба Головного управління Національної поліції у Львівській області повідомила, що керівник неофіційного молодіжного табору ще з 2005 року ґвалтував і розбещував дівчаток 11-14 років.

“Слідчі спільно з співробітниками інших підрозділів поліції Львівщини виконали колосальну роботу. Були встановлені жертви зловмисника, нині – молоді жінки. Але в той час вони ще були дітьми, адже перші факти розбещення і зґвалтування датуються 2005 роком.

Багато з них не хотіли згадувати ці події – і їх можна зрозуміти. Однак правоохоронці, завдяки копіткій і злагодженій роботі, зібрали доказову базу, достатню для того, щоб ми могли повідомити зловмисникові про підозру у вчиненні 11 злочинів “, – розповів начальник поліції Львівської області Василь Віконський.

Як стало відомо, кримінальне провадження почали в грудні 2019 року і поліцейські виконали дійсно величезну роботу зі збору доказів, пошуку жертв і свідків.

Довіряли, як собі

Як стало відомо Oбозревателю з власних джерел, підозрюваним виявився 45-річний львів’янин Роман Московченко.

Показово законослухняний (в поле зору поліції потрапляв всього раз, та й то за перехід дороги в недозволеному місці) і дуже побожний. Він багато спілкувався зі священнослужителями, іноді і сам представлявся християнським проповідником. Не маючи своїх дітей весь час крутився біля чужих.

Як розповіла тітка одного з потерпілих, йому безмежно довіряли і називали “святою людиною”.

“Розумієте, найстрашніше, що батьки самі віддавали йому дітей! Вони були впевнені в його порядності, моральних якостях. Ставилися, як до вчителя і священика. Ніхто й подумати не міг, що таке станеться! Діти молилися з ним, а він їх ґвалтував “, – розповіла вражена жінка.

За інформацією джерел Oбозревателя в правоохоронних органах, кожный маленькый жертвы педофіл “приділяв” багато часу: ґвалтував і розбещував протягом двох-трьох років.

Забути, як страшний сон

Неофіційно правоохоронці розповіли, що жертв, на їхню думку, набагато більше. Розслідування таких злочинів завжди ускладнюється віком постраждалих. До того ж дуже часто батьки намагаються захистити дітей від нового стресу, та й самі відмовляються давати свідчення.

В даному випадку вдалося зупинити педофіла, так як підросла жертва сама звернулася в поліцію – інакше він міг продовжувати ламати долі дітей.

За словами поліцейських, вдома у Московченка виявлено незаперечні докази його провини.

Чоловікові повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч.1 і ч.2 ст.156 (розбещення неповнолітніх), ч.4 ст.152 (згвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її вільної згоди) і ч.1 ст.155 (статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку) КК України. Педофілу загрожує до 15 років позбавлення волі.

Однак, за даними джерел, Московченко завчасно “сховався” в психіатричній клініці. Мабуть, панікуючи від перспективи опинитися в справжній в’язниці.