В основі конфлікту НАБУ і САП лежать особисті амбіції кожного з керівників. Про це заявив позафракційний народний депутат Борислав Береза .

Він зазначив, що до НАПКА, на відміну від НАБУ і САП, зараз практично не залишилося довіри.

"Це питання завищених очікувань суспільства від НАПКА, плюс вони не дуже ефективно працювали. До НАБУ і САП більше довіри, але конфлікт між ними знищує довіру до антикорупційних органів взагалі … Я б хотів щоб вони не конфліктували, а співпрацювали, інакше вони не зможуть отримати ефективний результат ", – сказав Береза.

За його словами, тут питання не конфлікту інституцій, які нормально працюють, а конфлікту персоналій – директора НАБУ Артема Ситника і керівника САП Назара Холодницька.

"Кожен з них хоче стати головним, кожен хоче показати, що він самий чесний і найправильніший", – додав Береза.

Нардеп пояснив, що ці структури були створені настільки незалежними "взагалі від усіх", що зараз ні НАБУ, ні САП нікому не підконтрольні і на них немає ніякої можливості впливу.

"Немає не тільки головного, але і немає можливості впливу на будь-яку з цих організацій. Їх зробили незалежними взагалі від всіх. Жодна зі структур нікому не підконтрольна і немає ніякої можливості впливу. САП каже:" Ви повинні передати справу, а НАБУ каже: "Не будемо! Зробіть для нас це". САП каже: "Не будемо!", – зазначив він.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Окрім того у зв'язку з останніми подіями, Береза наголосив, що вирішення українського питання з боку ООН ми не спостерігається. Там лише теоретично зауважують проблеми в країні.

“ООН перетворюється в Лігу націй, коли там промовляли, але не вирішували болючі проблеми. Ми бачили як Ліга націй дивилася як гітлерівська Германія окупувала Австрія, Чехословаччину, а потім і частину всієї Європи. Зараз ми спостерігаємо подібне – як ООН не вирішує питання, а виключно висловлює свою стурбованість”, – сказав Береза.

Він також додав, що те що зараз там відбувається, потрібно визнати, що треба підіймати наше питання, треба його озвучувати і спиратись на тих, хто готовий нам допомагати.