631627

Співробітники спеціального підрозділу "Беркут" та інші правоохоронці, які несли службу на Майдані Незалежності та прилеглих територіях взимку 2013-2014 років, відмовляються свідчити щодо себе і своїх колег про участь у розгоні протестувальників.

Про це розповів під час брифінгу у Києві 17 листопада начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає Корупція.Інфо.

Багато епізодів щодо конкретних виконавців на даний час не знайшли свого відображення, не встановлені конкретні виконавці саме через те, що жоден співробітник того ж "Беркута" або інших підрозділів, які перебували під час подій на Майдані, не дав свідчень із зізнанням, які допомогли б слідству розкрити той чи інший злочин,— заявив Горбатюк.

За його словами, така поведінка свідчить, що ці співробітники не лише не виконують свої обов'язки — розкривати і припиняти злочини — але і покривають злочини своїх колег.

"Я згоден з тим, що очищення повинно відбуватися. Як мінімум ті обставини, що людина не сприяє розкриттю злочину, фактично повинно бути запобіжником, що така людина не повинна перебувати в правоохоронних органах. Але таке рішення приймається не слідчим", — додав він.