Сьогодні вийшла в світ нова книга міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова “2014. Миттєвості харківської весни”. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні з друку вийшла моя нова книга “2014. Миттєвості харківської весни”, – написав Аваков.

У книзі Аваков розповідає, як сепаратистам, яких координували російські спецслужби, не дали створити так звану “ХНР”.

“На сторінках цієї книги я висловив свою думку – як вдалося відстояти Харків, чому не вийшло в Донецьку і Луганську. Вже з сьогоднішнього дня – після всіх цих років і подій гібридної війни – я ділюся з читачами своїми роздумами про причини і наслідки, про майбутнє України”, – зазначив Аваков.

За його словами, в книзі збережена пряма мова героїв без цензури і редактури, з усіма живими емоціями і часом нелітературними виразами.

Також він зазначив, що в книзі багато документів – від публікацій ЗМІ до унікальних матеріалів розвідки і аудіозаписів переговорів сепаратистів, отриманих в рамках оперативних заходів – на їхню публікацію він отримав спеціальний дозвіл слідства.

“У цій книзі я вперше публікую “План по Харкову і області” – електронне листування кураторів “російської весни”, в якому детально – аж до геометок – розроблений план окупації Слобожанщини. 28 сторінок по всій формі військової стратегії: захоплення систем комунікацій, вузлів зв’язку, стратегічних об’єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційна компанія і пропаганда, залучення колаборантів, і в підсумку – створення “ХНР”, – написав Аваков.

Нагадаємо, це третя книга Авакова, яку він видав на посаді глави МВС. Перша – “Ленін з нами?” вийшла в 2017 році, “Зелений зошит” в 2018-му.