Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняє, що впровадження надзвичайного стану не впливатиме на життя українців і роботу бізнесу.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на черговому засіданні уряду у середу, відкриваючи засідання 23 лютого.

“Для того, аби посилити безпеку в усіх регіонах, посилити нашу готовність до можливої подальшої агресії РНБО запропонувала запровадити надзвичайний стан і підписати президенту України відповідний указ, який буде діяти на всій території України.

Це в першу чергу дозволить нашим військовим та правоохоронцям краще контролювати ситуацію. Ніяким особливим чином це не буде впливати на життя людей та роботу бізнесу”.

Щодо економіки, Шмигаль додав:

“Україна не має причин для економічного спаду, крім паніки”.

Окрім цього, він нагадав, що Україна не планувала і не планує наступальних операцій.

“Україна залишається відданою політико-дипломатичному шляху вирішення конфлікту. Ми не планували і не плануємо наступальних операцій. Ми прагнемо миру. Але для того, щоб посилити безпеку у всіх регіонах та посилити нашу готовність до можливої подальшої агресії, РНБО запропонувала запровадити надзвичайний стан і підписати Президенту України відповідний указ”, – сказав Шмигаль.

Глава уряду наголосив на тому, що дії РФ — це чергове порушення основ міжнародного права.

“Росія вчергове обрала шлях погроз, шантажу, військової ескалації”, – сказав він.

Окрім цього, прем’єр-міністр заявив про збільшення бюджету для армії.

“З огляду на виклики, які постали сьогодні перед Україною, разом із Президентом та Верховною Радою ми додатково збільшимо бюджет для української армії, який є рекордним на цей рік. Зокрема, збільшимо зарплати військовим, видатки на територіальну оборону, програми розвитку та розробки сучасного озброєння.

Вчора відбулася зустріч Президента України з керівниками парламентських фракцій та груп. Домовились, що вже сьогодні-завтра Верховна Рада ухвалить відповідні законопроєкти”.

Шмигаль подякував міжнародним партнерами за допомогу та підтримку. Прем’єр-міністр принагідно привітав оперативне рішення Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца зупинити сертифікацію «Північного потоку-2».