Павло Жебрівський заявив про складання повноважень аудитора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Відповідну заяву він подав до Адміністрації президента ще в листопаді, написав Жебрівський на своїй сторінці у Facebook.

"Бездіяльність — не моє амплуа!!! 15 листопада я направив заяву про складання своїх повноважень аудитора НАБУ до Адміністрації президента України і з 19 грудня вважаю себе вільним від цих обов'язків. Я поновлюю свою участь в політичному процесі, в тому числі — для боротьби з корупцією. Основне ярмо, яке збиває Україну з визначеного громадянами і війною шляху, має бути розірване. Сподіваюся, що у 2019 році в Україні з'явиться нарешті політична воля для подолання корупції у вищих ешелонах влади", — підкреслив він.


Жебрівський додав, що вважає корупцію головним гальмом України на шляху до гідного місця в європейській спільноті. Крім того, він висловив своє невдоволення через те, що політики активно перешкоджають ефективній роботі антикорупційних органів в країні. Особливо гостро це виявляється, за його словами, в ситуації з НАБУ.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Перший час діяльності НАБУ виявив достатньо слабких сторін, щоб, незважаючи на позитив факту існування такого інституту, вважати діяльність агентства ефективною. Для вдосконалення роботи законом планувалося створити систему незалежного аудиту цього органу. Указом президента України від 16 червня я був призначений одним з трьох незалежних аудиторів НАБУ. У той же час, для початку роботи аудиторів, необхідно ухвалити низку документів, положень, затвердити процедури та визначити бюджет процесу. Верховна Рада України це ігнорує", — обурився Жебрівський.

За його словами, це унеможливило виконання тієї роботи, яку він вважав важливою і почесною в рамках чинного законодавства.