Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна закуповує китайську вакцину проти коронавірусу від Sinovac Biotech за ціною, яка однакова для більшості країн світу. І ніякої “зради”, підкреслив він, з боку МОЗ у цьому немає.

Так очільник міністерства відповів на закиди депутатки від “Голосу” Олександри Устінової про те, що замість вакцини CoronaVac по $17 можна було купити препарат індійської компанії Serum по $3. Коментар чиновник дав в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, компанія Serum Institute є одним із найбільших виробничих майданчиків Індії, який сьогодні, зокрема, законтрактований світовими виробниками на виготовлення їхніх вакцин. А ціна в $3 для них, пояснив міністр, – це та, за якою препарат закуповує механізм COVAX – Глобальний фонд доступу до вакцин проти коронавірусу.

“Усі виробники вакцин, які долучилися до цього механізму, надають їм препарати за мінімальною вартістю або взагалі за собівартістю. Тому порівнювати цю вартість із комерційною ціною, на мій погляд, просто безглуздо”, – вважає очільник МОЗ.

Він зазначив, що в питанні закупівлі вакцин умови диктує виробник, адже пропозиція обмежена і є глобальний дефіцит. Нині в черзі за вакциною, додав міністр, стоять усі країни світу – а це понад 7 мільярдів людей.

“Візьмемо двох топових світових виробників вакцини від коронавірусної хвороби. Реальні цифри – у одного виробника ціна за дозу близько $6, в іншого – до $30. Цінові пропозиції є різні. В одного виробника фіксована ціна $9, в іншого залежить від кількості замовлених доз – від $12 до $40”, – навів він приклад.

Степанов закликав політичних діячів та публічних осіб усвідомлювати відповідальність своїх дій і висловлювань, та розуміти можливі наслідки, насамперед, для іміджу держави.

“Прикро, коли люди беруться коментувати тему, у якій вони, м’яко кажучи, розбираються поверхнево. Допис (нардепки у соцмережах. – Ред.) має головну мету – будь-якою ціною знайти чергову “зраду”, тому повністю складається з неправдивих фактів, подекуди навіть абсурдних”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, що ефективність вакцини від Sinovac (Китай) поставили під сумнів.