Глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я, нардеп Ольга Богомолець (БПП) заявила, що витрати на медицину в бюджеті 2018 не покриють навіть зарплати медикам. Про це Богомолець написала в Facebook, передає Корупція.Інфо.

"Останніми днями очільники МОЗу, побачивши обурення людей від того, що під виглядом медреформи їм намагаються впровадити платну медицину, – різко змінили риторику.

Тепер вони ходять по телеканалах та розповідають, що всі медичні послуги будуть безкоштовними, за рахунок держави. Це нахабна та цинічна брехня.

Будь-кому абсолютно зрозуміло, що якщо у бюджеті грошей не прибавилося, а ціни на все ще й зросли, то краще фінансувати медицину не вдасться ", – пише Богомолець.

За її словами, в бюджеті на 2018 рік на всю медицину передбачено 114 млрд гривень.

"Якщо підвищити зарплату лікарям хоча б до рівня вчителів, то тільки на оплату праці медиків знадобиться 185 млрд гривень. Але МОЗ, навіть не скривившись, обіцяє підвищити зарплату ще набагато більше.

Грошей не вистачить навіть на зарплати медикам, про яку безкоштовну медицину можна говорити?

Замість того, щоб забезпечити виконання ст. 49 Конституції України, добиватися внесення змін до бюджету та збільшення видатків на медицину, вони продовжують повторювати свої заклинання, від яких кількість грошей на охорону здоров'я не збільшується.

Лікарям МОЗ обіцяє захмарні зарплати, пацієнтам – повністю безкоштовну та високоякісну допомогу… Головне – обіцяти, обіцяти, всім і побільше, тільки б люди не задавали саме зараз зайвих запитань.

А потім, коли хвиля ейфорії від "реформи" спаде, можна буде сказати: вибачте, люди, але грошей в бюджеті на всіх і все не вистачає, доведеться вам платити за лікування самим. ", – заявила нардеп.

 

 

 

Популярне: «Остаточно відмовилися від планів»: стало відомо про стан постраждалої вагітної жінки в харківській ДТП, лікарі зробили неможливе