Українці очікували, що влада “слуг народу” здивує їх тим, що не буде підвищувати собі фінансування, та цього не трапилося, а пенсіонери і бізнес як жили в безладі у державі, так і живуть.
Коли в Україні не пишуться нормальні, узгоджені, збалансовані правила, згідно з якими бізнесу було б не важко платити податок для утримування пенсіонера, це означає, що сама функція держави, яку повинна виконувати її влада, не виконується.
Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK заявила колишній народний депутат України Надія Савченко.
Надія Савченко розповіла, що під час свого депутатства її зарплата становила всього 6 тисяч гривень і вона була такою самою як і зарплата льотчика. Однак за п’ять років, зауважила Савченко, зарплата народних депутатів України зросла до 40 тисяч гривень, а льотчика, який має звання лейтенанта – до 15 тисяч гривень. Відтак, наголосила екснардеп, влада України нерівномірно себе фінансує.
Ба більше, додала Савченко, жодна влада країни не змогла не підвищити видатки на своє утримання.
“Ми очікували, що влада “слуг народу” здивує українців тим, що не стане підвищувати собі фінансування. Цього не трапилося. А пенсіонери і бізнес як жили в безладі у державі, так і живуть. Чому? Тому що чийсь власний інтерес перебиває інтерес державний прописаних чітких правил”, – сказала Надія Савченко.
Разом з тим вона наголосила, що у державі бізнес і пенсіонери не можуть бути відокремлені, адже бізнес існує в державі, яка будує правила, вони функціонують, працівники сплачує податки, з яких і платяться пенсії. А намагання розділяти бізнес і пенсіонерів, додала політик, свідчить про невиконання державою своїх функцій.
“Коли у нас будуть розділяти, що ми не можемо обтяжити бізнес, що бізнесу важко і у нас немає де взяти гроші на пенсії, це означає, що сама функція держави, яку повинна виконувати її влада, не виконується. Не пишуться нормальні, узгоджені, збалансовані правила, згідно з якими бізнесу було б не важко платити податок для того, щоб утримувати пенсіонера”, – прокоментувала Надія Савченко.