Радник голови Херсонської військової адміністрації, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань розповів, що на Херсонщині від окупантів звільнено село Іванівка Береславського району. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Кожне село – це наближення до Херсону та звільнення Херсонщини. ЗСУ потужно винищують склади боєприпасів та командні пункти в тилах ворога. Орки вперто везуть техніку на південь, а ЗСУ влучно знищують її. У центрі Херсона ювелірно було знищено командний пункт та розташування росгвардії. Жоден цивільний не постраждав, тільки військові РФ, – підкреслив Хлань.

Радник голови Херсонської військової адміністрації додав, що стався вибух у промисловій базі Таврійська та знищено пересувний командний пункт ППО, радіолокаційні системи противника.

Наслідком цього вибуху є велика кількість 200-х орків. У росіян порушено логістичний зв’язок постачання зброї, боєкомплектів, важкого озброєння. Вони бояться поставляти техніку залізничним транспортом ближче до Херсона та не можуть на лінію зіткнення переносити склади боєкомплектів і техніки,  – зауважив Хлань.

Заява глави Кремля Путіна про війну з Україною (“Ми всерйоз поки що нічого не починали” – ред.) виглядають безглуздо та непереконливо, враховуючи втрати росіян та стару військову техніку, яку Кремль перекидає у зону бойових дій. Про це пише військовий оглядач групи “ІС” Олександр Коваленко, коментуючи заяву глави Кремля. У своєму телеграм-каналі експерт зазначає, що російська армія за неповні 5 місяців у втратах солдатів уже дворазово перевершила війну в Афганістані.

Більше того, Коваленко показав кадри руху колони російської бронетехніки у Стаханові, яка складається із старих радянських танків Т-62. Виробництво Т-62 стартувало далекого 1962 року – більш сучасну бронетехніку російської армії було втрачено в ході бойових дій навесні і на початку літа.

Минулого тижня Путін заявив, що вони типу там нічого не починали… Не, ну звичайно, втрати за неповні 5 місяців в Україні як за дві Афганські війни – це і справді для Росії ще не почало. А ось і танчики Місяць тому я повідомляв, що Т-62 стають ОБТ… Основний бойовий танк російської окупаційної армії на ВОТ Херсонській та Запорізькій областях, але тепер уже і на Донбаському плацдармі. Я згоден з Путіним. ще нічого до ладу і не починали. У них є ще поклади Т-55, – зазначив він.

Коваленко також 24 каналу зазначав, що умовно можна назвати 4 основні плацдарми, на яких зараз точаться найбільш серйозні бої з окупантами, – а саме Херсонський, Запорізький, Донбаський та Харківський.

Він підкреслив, що Донбаський плацдарм – це найгарячіша точка. Там величезна кількість найбільших складів російських окупантів, які формувалися з 2014 року. Звісно, їх знищення – пріорітет.

Для того, щоб зменшити можливості російської окупаційної групи на Херсонському, Запорізькому та Харківському плацдармі також необхідно завдавати ударів, – розповів Олександр Коваленко.

На Харківському плацдармі зараз ми займаємось блокуванням їх наступальних можливостей. А на Херсонському та Запорізькому плацдармі можемо спостерігати контрнаступальні дії”, – повідомив Олександр Коваленко.

За його словами, Донбаський плацдарм – акцент на знищення найбільших складів. Запорізький та Херсонський – послаблення оборонних можливостей ворога для того, щоб прискорювати наші контрнаступальні дії.

Коли ми кажемо про ще якусь додаткову зброю, то її вже можна концентрувати на Харківському плацдармі. Тобто треба розуміти, що є задачею №1, а що №2 та №3, – додав експерт.