Замкнені двері перед сиротою…

Такими словами розпочала свій допис у Фейсбуці громадська активістка і засновниця благодійного фонду Марта Левченко.

Беззахисна, безпорадна і розгублена наша держава перед беззаконням і злочинами, що торкаються сиріт. Це пост розпачу сироти Вікторії, яка вагітною, після закінчення училища, опинилася на вулиці, бомжувала, маючи законне житло.

Я звертаюся до кожної людини, яка має серце, до державних службовців, Національна поліція України України, прокуратури, до голови ОДА Львівської області і мера м. Стрий, до Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини, до Міністерство соціальної політики України із проханням стати на захист прав Вікторії Гордінець.

Вікторія – сирота, виховувалася у сиротинці «Пролісок», потім в прийомній сім‘ї, потім її повернули уже в львівський притулок на Левандівці. Її дитинство було складним і зовсім не дитячим. Після притулку Віка навчалася у профучилищі на кухаря-кондитора, а після закінчення мала розпочати своє самостійне життя поза притулками і поневіряннями у кімнатці своєї мами, яка їй залишилася у спадок. Усі документи та рішення міської ради про закріплення кімнати в гуртожитку є, але потрапити туди Віка не може…

Вся справа в тому, що сусідка по кімнаті замінила загальні двері у блок, і не пускає ані Соціальні служби, ані саму дівчину. Нікого. Кажуть, вона навіть найняла адвоката, який має допомогти залишити Віку без житла. Мовчить і комендант гуртожитку, розводячи руками. Видно сусідка все з усіма вирішила…

Як таке може бути? Міська рада сплачувала борги за кімнату для статусної дитини і готувала її вселення, в дівчини на руках всі документи про законність її вселення, ці документи соціальна служба показувала коменданту гуртожитка, а одна людина може просто зачинити двері і все! Соціальні служби зверталися до поліції, але досі тишина…

Зараз Вікторія на 9 місяці вагітності, одна, сирота без рідних, йти їй нема куди, в її кімнатку, гарантовану їй державою, її не пускають, грошей на адвоката в неї нема! І хто ж має відстояти її право?!

Єдине, що зараз пропонують їй – ще один притулок, після того як закінчиться її термін у Місті Добра!

Як так?! Невже, її доля змалечку – притулки і тепер з дитиною на руках теж притулки? Невже, вона не заслуговує на своє затишне і самостійне життя, на правосуддя, на верховенство закону, невже, виставити на вулицю сироту в нашій державі так легко і безкарно?!

Я прошу громадського розголосу, прошу тих, хто може допомогти, вплинути, вирішити цю складну ситуацію – включитися!

Кімнатка знаходиться у Львівській області. м. Стрий, Вул Січових Стрільців 5, кімната 320. Ім’я сусідки – пані Галина.

Почуття абсолютної безпорадності та постійний стрес довели до того, Вікторія змушена постійно бути на збереженні вагітності у лікарні та вживати багато ліків . Невже, і життя її дитинки має розпочатися із постійних поневірянь та чужої байдужості?!