Експерти в енергетичній сфері досі дивуються яким чином НАК «Нафтогаз» заплатив «Укрнафті» авансом 24 млрд. гривень за 6 років вперед за ще не видобутий газ. Про це пише іронічно-політичний тг-канал “Купи слона”.

І це Андрій Коболєв, у якого куба газу без передоплати або банківської гарантії не допросишся. Дуже сильно змахує на подарунок Ігорю Коломойському – своєму новому ситуативному партнеру і союзнику. За рахунок держбюджету, звичайно, а не зі своєї кишені.

Ось, що з цього приводу пише експерт Сергій Куюн:

«Повернути” газовий “борг, ок. Але чому держкомпанія повинна кредитувати на 4 роки (за фактом на 6 років) Укрнафту, викуповуючи газ на 15 млрд грн? І чому в порятунку не беруть участь міноритарії (ІВК)? У них немає грошей? Або совісті? А що з виведеними грошима? Їх коли повернуть?

“Це не ви вкрали? Тоді більшістю голосів наглядової ради ми усуваємо менеджмент, призначаємо тимчасово виконуючого обов’язки, звільняємо ваших юристів і інших, відкриваємо повний доступ і надаємо повне сприяння силовикам, нехай шукають винних і гроші. Ви ж не проти, це ж в наших загальних інтересах, чи не так? А ще давайте опублікуємо договори та інші протоколи того періоду, з 1 + 1 допоможете? .. У сенсі не треба? .. Не розчув, все-таки це були ви? так коли повернете? .. “

Раніше, колишній виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв веде окремі переговори з олігархом Ігорем Коломойським із приводу “Укрнафти” з 2014 року.

“Він (Коболєв – ред.) завжди відповідав за цей напрямок. Навіть коли я відповідав за” Укрнафту “, він мав окремі переговори з Коломойським щодо” Укрнафти “. Він говорив і продовжує говорити з Коломойським із приводу” Укрнафти “з 2014 року. У нього є свої домовленості з ним всі ці роки.

Другий аспект в тому, що Коболєв сам отримав свій пост в 2020 році без конкурсу, тому відкритий конкурс в “Укрнафті” не на руку Коболєву.

Коломойський міг сказати Коболєву: “Якщо ти отримав свою посаду без конкурсу, то чому наполягаєш на тому, щоб інші були призначені на посаду за конкурсом?”. Він змушений грати в політичні “договорняки”, тому що він частина цієї влади, живе за їхніми законами. Це моя інтерпретація “, – підкреслив колишній топ-менеджер” Нафтогазу “.

“Якщо Коболєв буде лаятися з олігархами з приводу того, що потрібні чесні конкурси і призначати главу” Укрнафти “не по домовленості, то він розуміє, що з високою часткою ймовірності це негативно вплине на його перебування в кріслі” Нафтогазу “. І по відношенню до нього люди вчинять так само: раз так – давай конкурс проводити і на главу “Нафтогазу”, – додав Вітренко.