Президент Володимир Зеленський заявив, що подальша евакуація українців з країн Європи відбудеться лише після того, як інфраструктура України буде підготовлена для обсервації.

Про це глава держави заявив після засідання фракції “Слуга народу”.

“Зараз ми повинні повернути українців. Там ще, за запитом до МЗС, тих, що зареєструвалися, десь біля 17 тисяч українців. Ми їх повернемо. Але вони повинні знати, що нам потрібно хоча б декілька днів, щоб підготувати повністю інфраструктуру на обсервацію.

Тобто ми не можемо вже тих людей, особливо з таких країн, де велике поширення коронавірусу – Іспанія, Італія, Німеччина, Англія, – ми не можемо їх просто зустрічати з квітами.

Ми їх будемо зустрічати, але вони повинні знати, що будуть умови. Всі вони повинні бути перевірені тестами і повинні пройти обсервацію. І це є правда. Тому що всі випадки, які у нас зараз є, багато з них пов’язані з людьми, які приїхали з тих країн. Ви це розумієте. Всіх повернемо”, – сказав Зеленський.

Як відомо, вчора на кордоні України з Польщею виникли довжелезні черги з тисячами українців, охочих повернутися додому до закриття кордонів, анонсованого на кінець поточної доби.

Це ускладнює їхнє перетинання кордону, оскільки піше сполучення в першу половину дня не здійснювалося. У зв’язку з цим, а також через додаткові контрольно-профілактичні заходи спостерігається накопичення людей у пунктах пропуску суміжних країн.

У свою чергу, Державна прикордонна служба України організувала взаємодію з органами місцевої влади, ДСНС щодо забезпечення транспорту для перевезення громадян, які прибули до кордону пішки. Крім того, залучено додатковий інспекторський склад, працюють додаткові смуги, де оформлення відбувається із застосуванням мобільних комплексів прикордонного контролю.

Варто відзначити, що вже сьогодні опівночі були закриті всі кордони. В МЗС порадили українцям, які залишилися за кордоном, звертатися до посольства, щоб можна було продовжити візи або вирішити інші питання.

Однак, дипломати заспокоїли українців і заявили, що громадяни зможуть повернутися в Україну додому пішки через пункти пропуску, де це буде дозволено.

Якщо у громадян були заброньовані авіаквитки на березень, то для повернення коштів їм необхідно звернутися в авіакомпанії.

А всі громадяни України, які повернулися додому протягом останнього тижня, зобов’язані дотримуватися режиму самоізоляції на протязі 14 днів.

“Ми опинились перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном та безпекою сорока мільйонів громадян всередині країни. Наш обов’язок як держави піклуватись про кожного українця. Про тих, хто не зможе повернутись у найближчі дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громади закордоном”, – заявив раніше президент Зеленський.