Коли 25 травня літак президента України увійшов в повітряний простір Росії і ніхто ще не знав про обмін Надії Савченко, в інтернеті з'явився жарт: український борт №1 летить за колишнім президентом Віктором Януковичем.

А вже 6 червня Генпрокуратура Росії цілком серйозно в черговий раз відмовила українській стороні в екстрадиції колишнього лідера країни, пославшись на статтю 3 Європейської конвенції про видачу — «переслідування за політичними мотивами». Як ж складається доля Януковича, змушеного тікати з батьківщини. Президент України втік з країни в лютому 2014-го.

Відразу після того, як він опинився на території Росії, Віктор Янукович позначив своє бажання продовжити політичну боротьбу. На прес-конференції він заявив, що ніколи не визнає рішення парламенту України про його відсторонення від посади глави держави і вважає себе легітимним президентом України. В грудні 2015-го, перебуваючи вже півтора року у вигнанні, Янукович знову підтвердив намір повернутися в політику.

В одному з інтерв'ю він уточнив, що підтримує зв'язки з діючими українськими політиками. «Багато хто з них сьогодні вже не так соромляться і не так бояться… Вони вже комфортно себе почувають, коли ми зустрічаємося і обговорюємо питання», — повідомив Янукович.

Однак де проживає в найближчому Підмосков'ї екс-президент ставлення серед його колишніх соратників, м'яко кажучи, неоднозначне. В серпні 2015 року в ході прес-конференції, присвяченій створення «Комітету порятунку України», колишній глава кабінету міністрів Микола Азаров заявив, що «до складу комітету не повинні входити ті, хто був близько зв'язаний з попереднім президентом України». А екс-депутат Верховної Ради Ігор Марков взагалі вважає, що Янукович «має сидіти на лаві підсудних разом з нинішньою владою» (тобто з Петром Порошенком, і його оточенням). На батьківщині Януковича зі зрозумілих причин не шанують, а соратники, які живуть в Росії, від нього відхрестилися.