Військовий експерт Олег Жданов прокоментував сюжет пропагандистів про те, що за допомогою якої зброї українці можуть знищити Кримський міст.

У своєму YouTube-каналі він заявив, що його потішила реакція російських пропагандистів і їхні роздуми на тему того, чи знесе ОТРК “Сапсан” Кримський міст.

У цьому ж сюжеті російські пропагандисти Ольга Скабєєва та її чоловік Євген Попов згадали ракетний комплекс “Сапсан” й назвали його аналогом американського HIMARS.

“Що стосується ракети ATACMS – це 300 км, а якщо брати комплекс “Сапсан”, то за технічним завданням він повинен бити на 480 км гарантованих… Ці дві ракети — балістичні. У РФ на сьогодні немає комплексу, який зміг би боротися з балістичними ракетами. С-400 – це поліпшені С-300. С-300 з балістичними не бореться. Ми це перевірили на практиці, на власній шкірі… Якщо ATACMS полетить, то її вже ніхто не зупинить. Або “Сапсан”, або ATACMS”, — зазначив експерт.

Також Жданов відповів на запитання, чи можуть американські Tomahawk знищити Кримський міст. За його словами, можуть.

Зазначимо, що “Сапсан” – це український проект багатофункціонального оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК), в якому як засоби ураження застосовуються оперативно-тактичні, зенітні та протикорабельні ракети.

Цікаво, як раніше розповів секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, для звільнення Криму від російських загарбників Україна застосовуватиме всі види незабороненої зброї.

“Крим – територія України, і ми будемо випробувати й використовувати там будь-яке не заборонене міжнародними законами озброєння, яке допоможе звільнити наші території”, – написав Данілов.

Варто підкреслити, що перед Збройними силами України відкривається вікно можливостей для контрнаступу, його часові межі не обмежені квітнем-травнем або червнем-липнем.

Такою думкою поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко у прямому ефірі одного із телеканалів.

За його словами, для контрнаступу ЗСУ необхідні чотири компоненти. Перший — наявність необхідних видів озброєнь та боєприпасів.

«Зараз йде акумулювання цього всього. Ми знаємо, що йде. Ідуть постачання від наших партнерів до України», — зазначив Мусієнко.

Другим компонентом він вважає наявність резервів.

«Які готуються переважно за кордоном, на полігонах країн НАТО: коли вони будуть готові, зокрема використовувати те озброєння, яке нам постачають», — пояснює гість ефіру.

Третьою умовою контрнаступу Мусієнко називає погоду. Четвертим — відповідне рішення Генерального штабу.

«Це безпосереднє рішення командування щодо використання за тими чи іншими напрямками для контрнаступу українських військ. Коли будуть чотири індикатори, я думаю, що це [контрнаступ] неодмінно станеться», — говорить керівник Центру військово-правових досліджень.

При цьому він упевнений, що вікно можливостей для контрнаступу буде для України відкрите і влітку.

«Перед українськими силами відкривається вікно можливостей, сказати, що це вікно обмежується виключно квітнем-травнем чи червнем-липнем не можна… Усе свідчить про те, що поступово цей момент настане. Коли він буде, не знаю: чи в тих датах, які публікують, чи ні. Але я думаю, що точно ці чотири індикатори повинні збігтися, і тоді все це станеться», — сказав Олександр Мусієнко.

Нагадаємо, раніше екс-заступник начальника Генштабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко сказав, що для ефективного контрнаступу українській армії потрібні далекобійні ракети ATACMS, більше реактивних систем HIMARS, MLRS, танки і авіація.