В Україні різко відреагували на візит голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука і його однопартійця, кандидата в президенти Юрія Бойка до Москви.

На зустрічі з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і главою "Газпрому" Олексієм Міллером, українські політики висловили повну готовність і далі вести переговори з Кремлем, передають українські ЗМІ.

Відносини з Москвою Медведчук і Бойко пообіцяли поліпшити і піти шляхом, який дозволить "прибрати взаємні обмеження, санкції і забезпечити нормальний товарообіг".

В Україні розтлумачили справжні цілі Медведчука і Бойка.

"Вони продемонстрували проросійському електорату на практиці, що вони – дійсно єдині, хто має "доступ до тіла", має ресурси для прямого діалогу з Кремлем", – пояснив український політтехнолог Олексій Голобуцький.

Відзначив він і важливий нюанс на зустрічі – краватки одягли всі, крім Медведчука. "Гарний спосіб показати, від кого насправді все залежить. Політиків багато – кум у Путіна один", – відреагував Голобуцький.

"Логічно, що на наступній зустрічі українські політики повинні вже стояти на колінах перед кріслами росіян. А десь перед самим днем голосування – Медведєв просто сидіти прямо на їхніх спинах", – написав політтехног, розтлумачивши, що українські політики не соромлячись говорили про те, що в Україні можуть віддати країні-агресору.

"Бойко в Москві. До цього заявив, що готовий до співпраці, формування коаліції з Тимошенко і "Батькивщіною". Раніше про підтримку Тимошенко заявив Тарута, в програмі якого офіційно записано позаблоковий статус України. Все таємне стає явним", – прокоментувала в Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.Відреагував і заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

"Коротко про головне: в Москві відбулося розширене засідання політради платформи "За життя". P. s. А Міллер – жлоб. Заради "ватного" електорату міг би пообіцяти знижку і побільше", – написав він.

Зробив висновок з візиту Бойка і Медведчука в тил агресора і блогер Станіслав Цикаловський: "Було і раніше зрозуміло, але зараз просто оформили офіційно".

"Як Партію регіонів не назви, вона все одно залишиться Партією регіонів. Товариші вирішили наступити на граблі і замовили собі квитки в один кінець, у Ростов", – відреагував у Facebook український журналіст Роман Цимбалюк.

"Команда Бойка-Медведчука вже визнала анексію Криму і "громадянську війну" на Донбасі. У Кремлі зроблять з цього тільки один висновок: якщо схавали захоплення 7% українських територій, можна рухатися далі, вглиб України", – зазначив він.

"А чи не є це зрадою національних пріоритетів, із можливим нанесенням країні величезного збитку, і роботою в інтересах агресора й окупанта?" – прокоментував у Twitter блогер Vitauskas.

"Ганьба за гешефт на крові українців", – написали на сторінці SobiNews.