Вперше до українця, засудженого за звинуваченням у тероризмі, допустили українського консула. 61-річного пенсіонера з Краснодона Олексія Сизоновича відвідала консул України в Новосибірську Діана Іванова, передає Корупція.Інфо

Ще 31 липня 2017 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сизоновича до 12 років позбавлення волі позбавлення волі та штрафу. Суд визнав Сизоновича винним у підготовці терактів в Ростовській області Росії, незаконному перетині кордону і незаконному володінні вибухівкою. Консула до нього не допускали ані в період попереднього ув’язнення, ані після суду.

Популярне: Москаль в шоці: Депутати проголосували за імпічмент Порошенка та відставку Луценка з Аваковим

Олексій Сизонович розповів консулу, в той час, коли він перебував у Ростові на Дону його сильно били. Били так, що двічі він був в стані клінічної смерті. Зараз у нього все більш-менш нормально. Але мучить головний біль. Він сказав, що до нього застосовувалися тортури, в тому числі і електричним струмом. Оскільки він електрик, каже, що струм був якийсь різнорозрядний, що дуже впливає на серце і після цього залишаються потужні головні болі.Спочатку консула не хотіли пускати, тому що після побиття голова Сизоновича була вся чорна і вдвічі більше розміром, ніж зараз. Коли він ішов на суд в Ростові, на обличчя наклали дуже багато гриму.

Зараз Олексій Сизонович перебуває у ІК-19, де всі повинні працювати. Олексій Іванович зараз пішов працювати на посаду швачки-мотористки. За перший місяць заробив 300 рублів, за які зможе собі купити цигарки.

Окрім 12 років, до яких його засудили, у нього ще 250 тисяч штрафу, й він повинен їх заплатити, і тоді може постати питання про те, щоб перевести його для відбування покарання на територію України. Під час суду він сказав, що отримує пенсію, в перерахунку на російські рублі, це 2400. І він готовий, щоб цю пенсію перераховували для покриття збитків. Роки за чотири з половиною збиток був би покритий, і можна було б спокійно поставити питання про переведення.