У разі підготовки агресії з території Білорусі Україна може завдати превентивного удару.

Про це заявив військовий експерт, колишній співробітник Міністерства оборони України, учасник миротворчих операцій у Косові та Іраку, Сергій Грабський в інтерв’ю

Крім того, очевыдно, він називає армію Білорусі “білоруським корпусом російської армії”.

Для нас цілком очевидним є той факт, що на сьогодні ми є свідками розгортання ударного угруповання російської армії, а також білоруського корпусу російської армії, що має на меті принаймні створити проблеми Україні – зазначив експерт.

Це не тренування, а саме розгортання з’єднань, призначених для створення ударного угруповання. Тренування було під час навчань «Захід». Говорити, що й зараз воно проводиться було б неправильно.

Наразі противник створює передумови, щоб це угруповання було використане для нападу на Україну. Українська сторона бачить це, військові дуже тверезо оцінюють ситуацію і вживають комплексу можливих заходів, щоб запобігти загрозі.

Він розповів, що ведеться постійна підготовка особового складу, з’єднань, що знаходяться на північній Україні. Продовжується інженерна підготовка території, збільшується система інженерних огорож. Проводяться навчання та тренінги, нарощуються вогневі сили у міру надходження вогневих засобів від наших союзників та української військової промисловості.

“Створюється ударне угруповання, готове завдати превентивного удару. Зрозуміло, ми не можемо, як жертовні вівці, чекати, доки на нас нападуть. Коли загроза стане очевидною, цілком реальне завдання удару по розгорнутих угрупованнях, готових до просування на територію України” – підкреслив Грабський.

Крім того, передбачається і завдання ударів по районах, звідки запускаються ракети у бік України. Адже самі розумієте: з балістичними ракетами простіше боротися, якщо вони на стартових позиціях, аніж намагатися перехопити боєголовку, яка мчить до мети з великою швидкістю – додав він.

А що ви думаєте про це? Чи потрібно знищувати загрозу ще на території білорусі тим самим порушуючи її суверенітет? Пишіть свої думки у коментарях.

Водночас Грабський розповів, що зараз ми говоримо про нову ситуацію, про кількість російських військ, які розміщуються в Білорусі — і треба розуміти, що Україна повинна змінювати тактику завдання ударів. Превентивні удари територією Білорусі можуть стати необхідністю.

З північного спрямування для України зараз збирається велика загроза. Кожне міжнародне право підтвердить, що знищення військових цілей, що загрожують країні, є законним методом ведення війни, незалежно від того, на якій території ці цілі знаходяться – додав експерт.

Літак має бути знищений, якщо до нього можуть дістатись сили та засоби української протиповітряної оборони – наголосив він.

Водночас щодо кількості російських військ, за якої небезпека вторгнення з території Білорусі стане очевидною – Грабський зазначив наступне.

– Немає великого значення. Це може бути і 10, і 20, і 50 тисяч. Все залежить від поставленого завдання, і вони виконуватимуть його — навіть не найбільшою кількістю. Треба розуміти, що за будь-якої кількості російських військ білоруська армія, білоруський корпус буде залучений до агресії.

Повертаючись до того, що Україна не заперечує можливості превентивного удару, Грабський пояснив і те, за яких умов він може бути нанесений

– Прошу зрозуміти, що у нашому випадку превентивний удар аж ніяк не означає, що українські війська підуть у наступ на територію Білорусі. Удар наноситиметься вогневими засобами для знищення бойових позицій. Вести сухоземний наступ – це безглузда справа – підсумував експерт.