Генеральний штаб Збройних сил України фіксує ознаки того, що збройні сили Білорусі готуються до вторгнення на українську територію. Проте самі білоруські військові можуть здаватись у полон чи відмовлятись виконувати накази.

https://www.youtube.com/watch?v=kbTKe7_dobg

Загалом більшість білоруського народу засуджує вторгнення Росії та підтримує Україну. Про це розповів представник білоруської опозиції Франак Вячорка в ефірі 24 каналу.

Повідомляється, що білоруський народ своєю більшістю виступає проти вторгнення Росії, бо це помітно навіть за всіма опитуваннями. Невідомі наслідки, коли навіть змусять декілька груп і сил спецоперацій чи якусь роту перейти кордон.

“Мені здається, що вони насправді здаватимуться українським військовим, відмовлятимуться виконувати накази або просто розвернуться і підуть міццю”,– наголосив він.

Як відзначив представник білоруської опозиції, він усе ще скептично ставиться до ймовірного наступу Білорусі, адже це принесе Олександру Лукашенку велику нестабільність і створить нову лінію розколу навіть серед силовиків.

Армія може виступити проти режиму самого ж Олександра Лукашенка.

Деякі білоруські військові розуміють, що у них абсолютно відсутні будь-які підстави вступати у війну в Україні.

Як припустив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі 24 каналу, вони стежать за ситуацією. Водночас на білоруських військових впливає те, що на їхню територію привозять поранених та загиблих російських окупантів.

Мусієнко додав, що приблизно на такий сценарій розвитку подій і розраховує білоруська опозиція.

Серед військових білорусі вже зріє страх і небажання виконувати розпорядження щодо вторгнення, якщо воно буде, тому що вони вже бачать, що тут відбувається.

“У них потроху руйнується міф про непереможну російську армію. Вони вже починають усвідомлювати, що насправді виконання такого наказу – це вчинення воєнного злочину”, – сказала заступник міністра оборони Ганна Маляр сказала під час телемарафону.

За її словами, користуючись різними інформаційними шляхами, українська сторона намагається відповісти на їхній запит надати інформацію про те, як краще здатися у полон.

“Доносимо інформацію про те, якщо так станеться, як здатися у полон. Тому що там є високий запит на здачу у полон, якщо почнуться такі активні дії, і в них не буде виходу”, – сказала заступник міністра.

За інформацією представниці МОУ, у рф дуже велика нині проблема з особовим складом, через це росія звертається до інших країн по допомогу, шукає найманців, бо власних ресурсів бракує.

“Не вистачає тому, що інформація про те, що з ними тут відбувається, що їх тут не ждуть з хлібом та сіллю, а тільки вбивають, вже повністю поширена по всій території російської федерації. Відповідно, люди починають потроху усвідомлювати. На тлі загальної ейфорії, яку демонстрував путін днями, коли виступав публічно, ейфорії підтримки війни в Україні чи спецоперації, як вони говорять. Насправді всі, у кого є ризик опинитися тут в якості військового або їхні члени сім’ї, вони всі дуже перелякані і ніхто не хоче”, – додала вона.