НАК "Нафтогаз України" направив до Національної комісії з державного регулювання тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг запит про зниження тарифу на транзит газу територією країни більш ніж удвічі.

Таким чином можуть знизитися споживчі ціни на ресурс і для промисловості, і для побутових потреб, передає прес-служба компанії.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

Зазначається, що формула розрахунку транзиту не змінювалася з 2015 року. Нові тарифи пропонується ввести з 2019 року.

"Введення нової методології могло б знизити вартість транзиту газу територією України, починаючи з 2019 року, в 2,3 рази в порівнянні з витратами за чинними регульованими тарифами, якщо будуть виконані певні умови", – повідомляє НАК.

Також "Нафтогаз" пропонує провести додатковий перерахунок тарифів на вхід/вихід транзиту газу за нормами ЄС. Дані тарифи попередньо повинні скласти 127 і 136 грн за тисячу кубометрів поставленого газу.

На думку експертів НАК, новий підрахунок дозволить ще раз довести економічну неефективність і політизованість прокладання газопроводів РФ в обхід України.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що у 2018 році газ для простих українців подорожчає на 18%, а в наступному році – на 5-8%.