Договір про дружбу з Росією під час російської агресії проти України необхідно розірвати.

Таке переконання висловив перший президент Леонід Кравчук на брифінгу 6 грудня.

"Який може бути договір під час війни? У договорі написано, що Росія поважає територіальну цілісність і незалежність України – там так красиво все написано. А йде війна, більше 11 тисяч людей загинуло, майже 2 мільйони блукають Україною. Руйнується все, вбивають, кров, жах, смерть. А ми кажемо: "договір про дружбу". Нелогічно все це… Треба було це зробити, коли почалася війна", – сказав Кравчук.

Він наголосив на важливості шукати шляхи примирення.

"Моє ставлення до Росії загальновідоме, я про нього вже не раз говорив. Але я знаю інше: якщо ми не домовимося з ворогом, миру не буде", – додав Кравчук.

Зазначимо, що договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією уклали 31 травня 1997-го строком на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998-го, Держдума – 25 грудня 1998-го. Договір набув чинності 1 квітня 1999-го.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Договір визнавав непорушність наявних кордонів, повагу територіальної цілісності та взаємне зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

17 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про введення в дію відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією. 3 грудня Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про його непродовження.