Верховна Рада в четвер ухвалила в першому читанні законопроект №2133 про захист прав боржників при здійсненні колекторської діяльності. Про це свідчить статус документа на сайті парламенту.

За проект, який пропонує заборонити колекторам залякувати і дезінформувати боржників, погрожувати їм і надавати неправдиві дані про розмір заборгованості, проголосували 309 народних депутатів.

Законопроект також забороняє використовувати вульгарну або нецензурну лексику, що зачіпають особисту честь і гідність боржника фрази, застосування сили. Документ передбачає і заборону колекторам приховувати номера телефонів і повідомляти про заборгованості третім особам.

За порушення порядку колекторської діяльності законопроект вводить адміністративний штраф: від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це 85-170 тисяч грн) за порушення при врегулюванні простроченої заборгованості по житлово-комунальних послугах; від 20 до 50 тисяч НМДГ (340-850 тисяч грн) за порушення, пов’язані з отриманням доходу в особливо великих розмірах (тобто якщо дохід мінімум в тисячу разів перевищив НМДГ).