Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що найближчим часом президент України Володимир Зеленський подасть до парламенту законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

"Перше і головне на цьому етапі – це прийняття закону, який поверне кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. (…) Президент Зеленський найближчим часом подасть цей законопроект до Верховної Ради. Саме його команда розробила такий проект. Сподіваюся, сьогодні він буде остаточно узгоджений з нашими міжнародними партнерами і буде поданий в Раду для прийняття відповідних рішень", – сказав він на брифінгу у вівторок в Києві.

Як повідомлялося, Конституційний суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст.368-2 КК про незаконне збагачення. Таке рішення викликало стурбованість МВФ, посольств США і Великобританії. Екс-президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який повинен був відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу, народні депутати подали понад 10 альтернативних ініціатив.

Раніше глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман повідомив, що місія планує працювати в Україні два тижні. Серед основних проблемних питань він відзначив прийняття нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним судом в лютому цього року.

Нагадаємо, НАПКА виявило порушення в деклараціях нардепів на суму в 8,5 мільярда.