Колишнього міністра економічного розвитку України Айвараса Абромавичуса обрано головою наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

Про це  повідомило 11 липня "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді.

За словами співрозмовника, відповідне рішення нацрада ухвалила на засіданні в Києві 10 липня.

"Під час засідання було розглянуто плани майбутньої реструктуризації "Укроборонпрому", включаючи проведення міжнародного аудиту держконцерну", – сказав інсайдер.

Згідно зі статутом "Укроборонпрому", наглядова рада є найвищим органом управління, до неї входить п'ять членів, трьох із яких призначає президент, а двох – уповноважений орган управління (уряд).

Також оновлений склад наглядової ради назвав пріоритетом для концерну проведення міжнародного аудиту. Очікується, що він триватиме до 9 місяців.

Сам Айварас Абромавичус заявив:

"Ми очікуємо, що вже у вересні буде обрано переможця торгів, який розпочне аудит "Укроборонпрому". За нашими оцінками, він триватиме 6-9 місяців… Водночас, ми не можемо провести аудит, який охопить більший період. По-перше, якщо взяти для аналізу період з 2014, не кажучи вже про період з 2011 року, то результатів цього аудиту доведеться очікувати роками. По-друге, виділених урядом 32,5 млн грн на це просто не вистачає"

Для обрання аудитора на електронному майданчику Prozorro буде створено нову позицію із закупівлі послуг, а визначення переможця тендеру відбудеться за процедурою "відкритих торгів". Очолить тендерний комітет із проведення міжнародного аудиту сам Абромавичус.

В Укроборонпромі називають головним негативним чинником, який сповільнює процес реформування, – обмеження законодавства, що зберегло у собі численні атавізми та рудименти часів СРСР.

Окрім цього генеральний директор концерну Павло Букін додав: "Ми говоримо про необхідність розблокування можливості корпоратизації деяких державних підприємств. Потребує перегляду порядок формування ціни на оборонну продукцію з боку Міністерства оборони, який сьогодні не відповідає умовам сучасної економіки та є "спадком" СРСР. Ми виступаємо за зміну системи стандартизації, де досі використовуються застаріли ГОСТи 40-річної давнини. Однак, нажаль, ці ініціативи "загубились" у коридорах Верховної Ради та інших державних установ".

Також варто додати, що питання проведення міжнародного аудиту "Укроборонпрому" загострилося після журналістського розслідування про масштабні розкрадання в концерні. Наглядова рада є вищим органом управління "Укроборонпрому".