т1

Протягом 7 та 8 серпня бойовики випустили по околицях населеного пункту Троїцьке, що знаходиться на межі Луганської та Донецької областей, близько 65 реактивних снарядів із заборонених мінськими домовленостями ракетних систем залпового вогню БМ-21 “Град”. Обстріли велися переважно у вечірній час з боку селища Калинове та міста Первомайська, пише Корупція.Інфо з посиланням на прес-центр АТО.
Повідомляється, що про ці факти було поінформовано Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, інспектори якої, підтвердили ведення вогню бойовиками із важкого озброєння.
Однак, як повідомляє прес-центр, 9 серпня о 21.40 та 21.44 проросійські бойовики знову обстріляли Троїцьке. По населеному пункту було випущено 40 реактивних снарядів. За даними артилерійської розвідки, бойовики встановили РСЗО “Град” усього в 10-15 метрах від житлових споруд.
Про те, що вогонь вівся саме з РСЗО “Град”, свідчать не лише результати візуального спостереження за обстрілами, але й огляд експертами Спільного центру з контролю і координації ділянок місцевості, куди влучили реактивні снаряди. Зокрема, були зафіксовані численні воронки від розривів глибиною до 1 метра та діаметром до 3 метрів, а також рештки реактивних снарядів “Град”, випущених бойовиками.
Як зазначив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький, це свідчить не лише про фальшивий характер заяв самопроголошеного керівництва сепаратистів, але й про їхні справжні наміри — дестабілізувати ситуацію у зоні конфлікту та підірвати процес імплементації Мінських домовленостей.
За словами військових, з початку березня зафіксовано понад 135 випадків, коли бойовики застосували РСЗО БМ-21 “Град”.

т2 т3 т4 т5