Рік тому Андрій Кравець, «завгосп» Януковича і колишній очільник Державного управління справами (ДУСі), втік з країни разом зі своєю дружиною. Кравець міг би багато розповісти слідству про коштовні забаганки Віктора Федоровича, відчуження землі у Межигір’ї і процес зведення там розкішної резиденції.

Свого часу активісти Самооборони через свої інформаційні канали навіть оголосили «план-перехоплення» екс-чиновника. Та, не підкріплений допомогою силових структур, він провалився.

 

Інформації про бурхливу діяльність Кравця було більш ніж достатньо. За мотивами історій про «імперію нерухомості» дружини Кравця – Марини Пелих – ми вже зняли не один сюжет і написали не один текст.

Улітку Кравець повернувся в Україну. Його приїзд пройшов для правоохоронців непоміченим. Увесь цей час нам не вдавалося зрозуміти: як родині одіозного екс-чиновника з обійми Януковича вдалося не лише уникнути будь-якої відповідальності, а й зберегти свій бізнес та навіть примножити його за нової влади?

Часткову відповідь ми знайшли у Реєстрі нерухомого майна, відкритому з січня.

Бізнес дружини Кравця Марини Пелих полягав в отриманні ласих шматків землі та об’єктів нерухомості в центрі Києва. Пасаж, Хрещатик, Центральний вокзал – перелік адрес, що значаться за Пелих, можна продовжувати довго.

Одним з об’єктів, який дістався фірмі Пелих «Київ-Арт» від київської влади ще за правління Олександра Попова, розташований на проспекті Перемоги, 21А. Це така собі «стометрівка» поруч зі станцією метро «Політехнічний інститут», де працює низка магазинів і банків.

У 2012-му «Київ-Арт» купив тут з молотка 352 м2.

  

Будівля складається з декількох груп приміщень і має дві адреси – проспект Перемоги, 21а і проспект Перемоги, 21а літера «А». Усі частини майнового комплексу межують одна з одною.

Трьома роками раніше іншу групу приміщень у будівлі також з аукціону купило ТОВ «Бізнессофт-Груп».

Одним із засновників цієї компанії на момент купівлі був Микита Ільїн, син депутата Київради від «УДАРу-Солідарності» Геннадія Ільїна. Свого часу столичний народний обранець працював у «Бізнессофт-Груп» заступником директора, про що свідчить його офіційна біографія.

Чим ще відомий Ільїн? За даними «Наших грошей», він – давній партнер Анатолія Даниленка, знаменитого екс-заступника попереднього генпрокурора Віталія Яреми.

 

До слова, у 2005-2010 роках ця пара так само працювала «у зв’язці». Віталій Ярема був начальником київської міліції, Анатолій Даниленко – його першим замом.

 

 

Восени 2014-го навколо Даниленка спалахнув гучний скандал, який, власне, і поклав початок хвилі невдоволення постреволюційною прокурорською верхівкою. Журналісти «Наших грошей» тоді з’ясували – родина заступника генпрокурора вивела з державної власності 140 гектарів землі під Києвом. Тоді ж «засвітився» й Микита Ільїн, який виступав співзасновником фірми «Солтанівка Каскад». Ця фірма є власником землі, а точніше, каскаду ставків під Києвом, де розкинувся маєток Даниленка.

Далі – більше. Журналісти знайшли ще ряд об’єктів нерухомості Даниленка вже в Києві. Так, за даними «Наших грошей», фірма Ільїна і Даниленків причетна до будівництва скандального торгового центру на Львівській площі.

Дружба та партнерство Ільїна і Даниленка підтверджується і ось цим скріншотом з соцмережі Facebook:

 

Хто є власником нерухомості на проспекті Перемоги зараз?

Згідно з витягом з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, групу приміщень тут поділили кілька власників.

Групами приміщень №25, №5 і №9 володіють невідомі нам фізособи.

Групою приміщень №3, №17 і №18 володіє «Київ-Арт» Марини Пелих. До речі, фірмі вдалося «розширити» свої володіння до 506 м2. Яким чином вона отримала ще 150 квадратів і коли це сталося – до чи після 2012-го – нам невідомо. Відомо лише, що фірма вже віддала їх в оренду «ПроКредит Банку», про що свідчить відповідний договір.

   

Третиною групи приміщень №4 площею 534 квадратних метрів володіє вже згаданий нами столичний «УДАРівець» Геннадій Ільїн. Цікаво, що власником він став недавно – у липні 2014-го, причому за договором дарування. Подарувати батькові нерухомість міг його син Микита, який фігурував як власник цієї частки з вересня 2010-го. Найімовірніше, отримавши нерухомість з мерського аукціону, ТОВ «Бізнессофт-груп» Ільїних, яке нині перебуває в процесі ліквідації, одразу формально перепродало її своєму ж співзасновнику.

Разом з Ільїним іншими двома третинами групи приміщень №4 володіють… Ілона Ярема і В’ячеслав Даниленко. Вони – донька і син колишніх Генпрокурора та його зама. Це означає, що діти «прокурорського тандему» Ярема-Даниленко разом з партнером по бізнесу і дружиною Андрія Кравця, людини з «ближнього кола» Віктора Януковича, успішно поділили між собою ласий шмат будівлі в центрі Києва.

 

Чи можна повірити в те, що діти високопоставлених київських правоохоронців були власниками цієї нерухомості, не знаючи, що за стінкою – майно родини одного з «будівничих» Межигір’я і очільника «козирної» державної структури, інформація про діяльність якого регулярно з’являлися в ЗМІ і соцмережах?

Спробуйте відповісти на це запитання самостійно.

Фото pravda.com.ua

А ми вам допоможемо, нагадавши ще один факт. Після квапливого від’їзду з України у лютому 2014-го, вже 18 червня Андрій Кравець повернувся на Батьківщину. Саме наступного дня – 19 червня – Верховна Рада прогнозовано ухвалила пропозицію Петра Порошенка призначити Віталія Ярему на посаду Генпрокурора.

/Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»