24

Попри численні обіцянки іноземним бійцям, українська влада досі не надала їм статус громадян України. Тож вони вирішили взяти справу у власні руки і пішли протестувати під Головне управління міграційної служби у Києві. Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на 24tv.ua.

До батальйонів "ОУН", "Донбас", "Правий сектор", "Карпатська Січ" належать громадянини Грузії, Росії та Білорусі, які вимагають легалізувати їхній статус. За словами організаторів, на статус громадянина України очікують близько 40 іноземних бійців.

Олексій Бик, речник "Правого сектору",  зазначив, що акція організована для того, щоб нагадати владі про невиконані обіцянки. Адже хлопці, які досі не отримали бажаного статусу, є справжніми патріотами України.

Організатори переконані, що цей факт говорить про вибіркове ставлення української влади, та вибіркове правосуддя.

Представники міграційної служби спробували переконати бійців, що надання громадянства не входить у їхню компетенцію. Вони також попросили учасників акції сказати конкретні імена бійців, яким було відмовлено в отриманні статусі біженця, щоб роз’яснити їм причину відмов.

При цьому протестувальники наголосили, що переважна більшість з них вимагає статусу громадянина, в не біженця. Адже статус біженця не дає їм права брати участь у бойових діях на території України на законних підставах.

У міграційній службі запевняють, що питання надання громадянства має вирішувати комісія з питань громадянства при Адміністрації Президента. Разом з тим, за словами бійців, у комісії заявляють, що документи їм мають передати з територіального відділення міграційної служби за місцем проживання бійців. Однак міграційна служба відмовляється приймати у бійців відповідні документи.

Наприкінці акції організатори заявили, що з понеділка будуть контролювати діяльність міграційної служби для пришвидшення надання статусу громадян України іноземним бійцям.