Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов наголосив, що кордон західної цивілізації починається з українського кордону, і сьогодні прикордонники героїчно і самовіддано боронять незалежність і суверенітет України.

Про це йдеться у вітальному слові з нагоди Дня прикордонника, повідомляє прес-служба РНБО.

“В усі часи міцний кордон був одним з ключових елементів безпеки держави. Сьогодні кордон західної цивілізації починається з українського кордону. І вартові переднього краю оборони героїчно і самовіддано виконують усі завдання, які визначив Український народ і керівництво держави, боронять її незалежність і суверенітет, спокій громадян”, – підкреслив Турчинов.

За його словами, коли ворог загрожував самому існуванню України, прикордонники першими прийняли на себе удар на сході. Багато з тих, хто зупиняв ворожу навалу, не повернулися додому, віддавши своє життя за незалежність України.

Секретар РНБО підкреслив, що Державна прикордонна служба надійно захищає Україну не лише на фронті, а й відіграє одну з ключових ролей у реалізації євроінтеграційних прагнень. “Поглиблення співробітництва з прикордонними органами країн-членів Європейського Союзу, держав Чорноморського та Балтійського регіонів, Сполучених Штатів Америки, а також з міжнародними правоохоронними організаціями, є свідченням вагомого внеску України у забезпечення міжнародної та регіональної безпеки, у боротьбу з транснаціональною та транскордонною злочинністю”, – наголосив він.

Турчинов зазначив, що прикордонне відомство має виняткове значення для відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, звільнення від окупації Донбасу та повернення Криму.

Також, раніше секретар РНБО, зазначив, чим може бути небезпечний нещодавність указ Путіна.

«Указ президента Росії Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей є нічим іншим, як свідомою ескалацією агресії проти української держави і тиском на керівництво України» – сказав він

За словами Турчинова, видачею російських паспортів жителям окупованих територій Донбасу «Путін створює правові умови для офіційного застосування збройних сил РФ проти України».

«Це пов'язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати Збройні сили для захисту громадян РФ за межами російської території», – заявив секретар РНБО.