Вплив бізнесу на політику та політичну корупцію можна усунути шляхом реформи системи правосуддя та посилення антимонопольного законодавства, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це він заявив в коментарі для “Інтерфакс-Україна”.

“Бізнес має бути відділений від політики, це вимога українського суспільства. І це теж необхідно реалізувати в нашій країні… Існує якась певна політична корупція, всі ці речі необхідно очистити і на рівні реформи правосуддя, і реформи ринкових відносин у різних сферах, і створити фондовий ринок, посилити вплив Антимонопольного комітету”, – сказав він під час прес-конференції в Києві у вівторок.

Боротьбу з олігархами прем’єр вважає вимогою українського суспільства. “Це не чиясь ідея, це українське суспільство вимагає ліквідувати таке поняття і таке явище як олігархат або олігарх”, – додав Шмигаль.

Ключовим елементом боротьби з олігархами прем’єр назвав посилення антимонопольного регулювання.

“Тут швидше треба говорити про боротьбу з антиконкурентними підходами в економіці, боротьбу з трастами та корпораціями в частині зловживання ними монопольним становищем. Ось це важливий момент”, – підсумував глава уряду.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” на позачерговому засіданні 1 липня 275 голосами.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому відзначила невідповідність Конституції України законопроекту №5599 і запропонувала направити його в Європейську комісію “За демократію через право” (Венеціанську комісію).