Український бізнес, згідно з новими законам про е-чеки та кешбек, зможе використовувати смартфони та інші гаджети замість касових апаратів. Програмне забезпечення для таких гаджетів має надаватися й обслуговуватися безкоштовно, повідомили в Державній податковій службі (ДПС).

“Мова йде про повнофункціональне рішення, яке будь-який продавець зможе завантажити з сайту податкового органу, встановити на свій власний гаджет, перетворивши його таким чином на касовий апарат. Використання цього загальнодоступного рішення буде безкоштовним для платника, без плати за обслуговування або “прихованих платежів”, – пояснили в ДПС.

У той же час, суб’єкти господарювання зможуть скористатися програмними рішеннями й інших розробників, або розробити власне програмне забезпечення.

Нагадаємо, введення програмних РРО не стосуватиметься фізосіб, а також фізосіб-підприємців (ФОП), які знаходяться на першій групі оподаткування.

З 1 жовтня 2020 року застосування програмних РРО стане обов’язковим для окремих категорій платників єдиного податку на 2-4 групах. Йдеться про продаж технічно складних побутових товарів з гарантійним ремонтом, медичних виробів, ювелірної продукції, б/в товарів в роздрібній торгівлі. Те ж стосується готелів, турагентств і закладів громадського харчування. З 2021 року такі РРО стануть обов’язковими для всіх ФОП 2-4 груп.