Бізнесмени поділилися, які плюси вони вбачають в реформуванні податкової системи і, які загрози несуть запропоновані зміни для простих громадян.

Про це нам розповів президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик під час Форуму у Львові, передає кореспондент«Вголосу».

Як пояснив президент Асоціації платників податків України, вони зібрали у Львові представників бізнесу, платників податків із усієї Західної України, для того, аби почути, що змінилося в країні, чи сьогодні далі «пресують» бізнес і влаштовують «маски-шоу», чи є політичне переслідування бізнесу, чи навпаки є розуміння і співпраця з українською владою, з місцевим самоврядуванням.

 «Ми хочемо обговорити запропоновані зміни Президентом і урядом, що стосується безпосередньо податкового кодексу. Нам подобається багато новацій, зокрема, зменшення кількості податків, це важливо, оскільки таким чином зменшаться витрати на адміністрування податків. Це означає, що платники податків розумітимуть, що їхні гроші не йдуть в нікуди і армія податківців, яка сьогодні є, може суттєво скоротитися. Нам подобається, що роками велася дискусія про об’єднання податкового і бухгалтерського обліку і сьогодні в пропозиціях уряду реалізовуються ці бачення. Державна фіскальна служба сьогодні практично впроваджує облік податку на додану вартість в електронному вигляді», – пояснив Василь Матійчик.

Окрім того він додав, що платникам податків подобаються зміни, що стосуються малого бізнесу, тих, хто на єдиному податку. «Уряд пропонує їх поділити на три категорії, при цьому суттєво збільшуються можливості для цього бізнесу. Малим бізнесом буде вважатися бізнес, який матиме доходи до 20 млн грн, при чому ставка оподаткування для цього бізнесу буде на рівні 4%, або 2% при умові сплати податку на додану вартість. Це безперечно прогресивний факт. І малий бізнес зможе наймати на роботу необмежену  кількість працівників, а не до 20 осіб, як є зараз», – пояснив президент асоціації. Крім того, пропонується дворічний мораторій на проведення перевірок.

Що стосується легалізації заробітної плати, то в цьому платники податків теж бачать плюси: «Нам подобається те, що при нарахуванні зарплати суттєво зменшується база оподаткування: якщо на сьогодні роботодавець змушений платити біля 50% податків на нараховану заробітну плату, то сьогодні це максимально буде 15%. Це хороший стимул для роботодавця підвищувати заробітну плату і сьогодні йому стає невигідно виплачувати зарплату у розмірі меншому, ніж дві мінімальні заробітні плати».

Серед мінусів у запропонованих реформах, Асоціація платників податків має запитання щодо адміністрування податку на додану вартість. «Звичайно, що нам не подобається, що суттєво зростає ставка оподаткування з доходів фізичних осіб з 17% до 25%. Сьогодні така ставка буде однією з найбільших в Європі. Ми контактуємо із  Державною фіскальною службою, сподіваємося будуть враховані наші пропозиції, оскільки насправді є дискомфорт, як в платників податків, так і податківців. Ми розуміємо, що є необхідність збільшення надходжень до бюджету, але до цього треба більш професійно підходити, шукати інші джерела надходжень, а не все традиційно перекладати на звичайних людей. При цьому для великого бізнесу суттєво практично нічого не змінилося. Це у нас також викликає певну тривогу, бо всі проблеми знову перекладаються на звичайних громадян», – наголосив Василь Матійчик.

Такі зустрічі, за його словами, відбудуться також на сході і в центрі країни, щоб Асоціація платників податків змогла заслухати всі думки бізнесу і мала чим апелювати до влади.

 

Джерело: vgolos